ویژگی‌های رژیم غذایی مناسب

ویژگی‌های رژیم غذایی مناسب
یک رژیم غذایی مناسب و خوب برنامه ای است که مقادیر پروتئین، قند و سایر مواد مغذی و مفید موجود در هر غذا را در نظر گیرد و با توجه به آن ها یک برنامه ی غذایی دقیق را به شخص ارائه دهد.

به عنوان مثال از آنجا که کربوهیدرات هایی مثل سبزیجات و غلات کامل به آرامی هضم می شوند و شخص برای مدت زمان بیشتری دارای انرژی و احساس سیری است، تاکید بیشتری می شود.

آیا حذف وعده ی غذایی درست است؟

برای گرفتن رژیم غذایی باید همواره تمام وعده های غذایی خود را داشته باشید و یا حتی بیشتر. یعنی حداقل در طول روز 5 وعده غذایی بخورید، فقط به مقدار کمتر در هر وعده. اینکه بخواهید وعده ی غذایی صبحانه را حذف کنید کاملا اشتباه است، چرا که مهمترین وعده غذایی است.

چگونه برنامه ی غذاییمان را تنظیم کنیم؟

برای تنظیم یک برنامه ی غذایی مناسب می توان از پزشک متخصص و یا برنامه هایی چون Apple health ، Fibit و ... استفاده کنیم. که به ما راهنمایی های مناسبی را جهت تناسب اندام ارائه می دهند. تاثیر رژیم در افراد مبتلا به دیابت و چاق: مطالعات نشان داده است که افرادی که مبتلا به دیابت هستند وقتی برنامه ی رژیم غذایی را رعایت می کنند، وزن بیشتری را نسبت به افرادی رژیم چاقی دارند از دست می دهند.

تاثیر ورزش در رژیم غذایی چیست؟

وقتی اسم ورزش به میان می آید خیلی از افراد فکر می کنند باید حتما به ورزشگاه بروند، در حالی که اصلا این گونه نیست و می توان حتی در منزل با کمترین امکانات نیز ورزش کرد. کافی است فقط شخص شروع به این کار کند، آنگاه تاثیرات آن را خواهد دید. برخی افراد نیز هستند که از آنجا که ورزش کردن برایشان بسیار سخت است، حاضر هستند که یک رژیم غذایی سنگین بگیرند تا اینکه بخواهند ورزش کنند. در حالیکه می دانیم رعایت کردن یک رژیم غذایی سنگین و فشرده بسیار سخت است. در واقع هر شخصی باید روزانه 30دقیقه تا 1 ساعت ورزش کند و فعالیت بدنی داشته باشد. زیرا فعالیت بدنی، هر چقدر هم که کم باشد، برای هر سنی بسیار مفید است.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید