همه چیز در مورد دستگاه بخور

همه چیز در مورد دستگاه بخور
با فرا رسیدن فصل زمستان و سرد شدن هوا، رطوبت هوا کاهش می یابد و از طرفی استفاده از وسایل گرمایشی این مشکل را بدتر می کند. خشکی هوا مشکلاتی مانند سخت شدن تنفس، خشکی پوست، ترک خوردگی لب ها، آسانتر شدن انتشار ویروس ها و ... را به همراه دارد.

در چنین شرایطی نیاز دارید راهی برای افزایش رطوبت هوا پیدا کنید. بهترین و اصولی ترین روش برای این کار استفاده از دستگاه بخور است. دستگاه بخور در انواع مختلفی وجود دارد. شما می توانید در مقاله "معرفی انواع دستگاه بخور" به طور کامل با انواع بخور آشنا شوید.

دستگاه بخور مزایای دیگری نیز علاوه بر افزایش رطوبت هوا دارد. راحت تر کردن تتفس، کمک به داشتن خوابی راحت و بدون خروپف از دیگر فواید استفاده از دستگاه بخور است.

نوزادان در اوایل ماه های تولدشان به رطوبت بیشتری نیاز دارند و پوست حساس تری نیز دارند و از این جهت نیاز است از دستگاه بخور برای نوزادان استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر و دانستن فواید دیگری از دستگاه بخور می توانید به مقاله فواید دستگاه بخور ( به زودی ) مراجعه نمایید.

دستگاه بخور علاوه بر این موارد ذکر شده فواید دیگری هم دارد. برخی دستگاه های بخور قابلیت تصفیه هوا را نیز دارند و می توانند هوا را تمیز کنند. این نوع از دستگاه ها دارای یون منفی هستند. برای آشنایی با یون منفی پیشنهاد میکنیم مقاله "یون منفی در دستگاه بخور چیست؟" را مطالعه نمایید.

اکثر افراد نمیدانند اما دستگاه بخور حتی بر آلرژی افراد نیز تاثیرگذار است. رطوبت هوا باعث می شود برخی از آلرژی های فصلی بهبود یابند. در مورد ارتباط بیشتر بین دستگاه بخور و آلرژی می توانید مقاله "رابطه بین دستگاه بخور و آلرژی" را مطالعه نمایید.

انواع دستگاه بخور

بخور سرد بهتر است یا بخور گرم؟ این سوالی است که ممکن است برای هر کسی هنگام خرید دستگاه بخور پیش بیاید. این یک سوال اساسی است که جواب آن بسیار مهم است. نوع دستگاه بخور با توجه به شرایط و موقعیت شما تعیین می شود. برای اطلاعات بیشتر بهتر است مقاله "مقایسه انواع مختلف دستگاه بخور" (به زودی) را مطالعه نمایید.  

برخی از دستگاه های بخور با تکنولوژی اولتراسونیک کار می کنند. دستگاه های بخور اولتراسونیک صدای کمتری تولید می کنند و انرژی کمتری را نیز مصرف می کنند. برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی پیشنهاد می کنیم مقاله "اولتراسونیک چیست و چگونه کار می کند؟" را مطالعه نمایید.

علت تغییر رنگ شعله هنگام استفاده از دستگاه بخور

همانطور که همه می دانیم زمانی که اکسیژن محیط کاهش یابد، رنگ شعله گاز تغییر می یابد و از آبی به نارنجی یا قرمز تغییر رنگ می دهد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که هنگام روشن کردن دستگاه بخور رنگ شعله گاز تغییر یافته است. آیا این تغییر رنگ به معنی کاهش اکسیژن است؟ به عبارتی دیگر یعنی زمانی که دستگاه بخور خود را روشن می کنید اکسیژن محیط را کاهش می دهد؟

در جواب این سوال باید بگوییم که خیر. علت تغییر رنگ شعله گاز کم شدن اکسیژن نیست. در مقاله "علت تغییر رنگ شعله هنگام استفاده از دستگاه بخور" می توانید به طور کامل در مورد علت این پدیده مطالعه نمایید.

استفاده اسانس در دستگاه بخور

آیا استفاده از اسانس در دستگاه های بخور درست است؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید در دستگاه بخور خود از اسانس استفاده کنید اما باید بدانید این کار خوب است یا نه. به طور کلی برای استفاده از اسانس باید یک سری شرایط مهیا باشد به عنوان مثال دستگاه شما باید جایگاه اسانس داشته باشد.

برای دانستن مزایا و معایب بیشتری از این کار پیشنهاد می کنیم مقاله "استفاده از اسانس در دستگاه بخور" را مطالعه نمایید.

راهنمای استفاده از دستگاه بخور

برای استفاده بهتر از دستگاه بخور نیاز است به چند نکته توجه کنید. یکی از کارهای ضروری تمیز کردن بخور است. از آنجایی که دستگاه بخور با آب و برق کار می کند تمیزی آن نیز اهمیت ویژه ای دارد. در مقاله "چگونگی تمیز کردن دستگاه بخور" به تمام سوالات شما در مورد تمیز کردن این دستگاه پاسخ داده ایم و شما با خواندن آن می توانید از تمیز بودن دستگاهتان مطمئن باشید.

برای افزایش طول عمر دستگاه بخورتان نیز می توانید از چند ترفند استفاده کنید. تمامی این نکات در مقاله "چگونه طول عمر دستگاه بخورمان را افزایش دهیم؟" بیان شده اند.

مهم ترین ویژگی های دستگاه بخور

دستگاه بخور ویژگی های مثبت زیادی دارد. هوا را مرطوب می کند و در برخی مدل ها هوا را نیز تصفیه می نماید. خروپف را کاهش می دهد و تنفس را راحت تر می کند. این موارد تمام ویژگی های این دستگاه نیست.در مقاله "معرفی مهم ترین ویژگی های دستگاه بخور" می توانید اکثر این ویژگی ها را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید دستگاه بخور

با توجه به تنوع مدل ها و برندهای موجود در بازار انتخاب مناسب ترین دستگاه بخور مشکل می شود. چه دستگاه بخوری برای شما مناسبتر است؟با خواندن مقاله "تحوه خرید دستگاه بخور" شما می توانید دستگاه بخوری متناسب با وضعیت و نیاز خود خریداری نمایید.

عیب یابی دستگاه بخور

برخی مواقع اتفاق افتاده است که مشکلی در دستگاهتان پیش آمده و شما نمیدانید چه کنید. در چنین مواقعی اولین حدستان ممکن است خرابی دستگاه باشد.در مقاله "عیب یابی دستگاه بخور" به شما برخی مشکلات رایج در این دستگاه ها، علت بروز این مشکل و راه حلی برای رفع آن معرفی می کنیم. با مطالعه این مقاله می توانید دفعه بعدی که دستگاهتان دچار مشکل شد به سادگی خودتان برطرف نمایید و در صورت مطمئن شدن از مشکل فنی آن را به نمایندگی های مجاز جهت رفع مشکل تحویل دهید.

7 دلیل اصلی اهمیت دستگاه بخور

دستگاه بخور به دلیل مزایای فراوانی که دارد مخصوصا در فصول سرد سال بسیار اهمیت دارد. ما در اینجا به شما 7 مزیت مهم دستگاه بخور مانند افزایش رطوبت، بهبود شرایط تنفسی، تاثیر بر خروپف و ... را معرفی می کنیم. 1. افزایش رطوبت دستگاه بخور رطوبت هوا را افزایش می دهد. در فصل زمستان که هوا خشک می شود و استفاده از وسایل گرمایشی این خشکی را بیشتر می کند یا در فصل تابستان که هوا گرم است و رطوبت هوا به طور چشمگیری کاهش می یابد، استفاده از دستگاه بخور بسیار مفید است. برای تاثیر بیشتر بهتر است دستگاه بخور را کنار تخت خود قرار دهید. 2. تنفس راحت تر بسیاری از افراد در هنگام خشکی هوا دچار مشکل می شوند و سینوس های آنها دچار خشکی می شوند. این مساله زمانی بیشتر اهمیت می یابد که یکی از افراد خانواده شما سینوس های حساس داشته باشد. استفاده از دستگاه بخور دردهای سینوسی را کاهش می دهد و با افزایش رطوبت محیط تنفس را راحت تر می سازد. 3. کاهش خروپف استفاده از دستگاه بخور با افزایش رطوبت محیط و مجاری تنفسی باعث کاهش خروپف می شود و علاوه بر تنفس راحت تر خود شخص، آرامش اطرافیان را نیز به همراه دارد. 4. بهبود ترک خوردگی لب ها استفاده از دستگاه بخور با افزایش رطوبت هوا باعث بهبود لب های ترک خورده در صبح زمستان می شود. 5. کمک به افرادی که مشکل تنفسی دارند دستگاه بخور برای کسانی که حساسیت دارند و یا از مشکلات تنفسی رنج می برند بسیار مفید است و باعث بهبود در روند بیماری آنها می شود. اما باید به این نکته توجه داشت که دستگاه بخوری را انتخاب کنید که یون منفی تولید کند و حتما مرتب آن را تمیز نمایید. 6. عدم انتشار ویروس ها استفاده از دستگاه بخور باعث می شود ویروس ها در هوا به راحتی انتشار نیابند و در نتیجه امکان انتقال بیماری های ویروسی به شدت کاهش می یابد. 7. مفید برای نوزادان بسیاری از متخصصان بر این باورند که نوزادان به رطوبت زیادی نیاز دارند از این نظر استفاده از دستگاه بخور این رطوبت را تامین می نماید. شما می توانید از طریق لینک دستگاه بخور ، از بخور های متنوع امسیگ دیدن نمایید.


دستگاه بخور چه کاری انجام می دهد؟

در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد و خشکی هوا مشکلات زیادی برای شما ممکن است به وجود بیاید. مشکلات تنفسی و ریوی، مشکلات پوستی و مشکلات گوارشی از جمله مواردی هستند که ممکن است شما با آن درگیر شوید. در چنین شرایطی شما به دنبال راهی برای تامین رطوبت اطراف خود می گردید. برای این کار کافیست که شما اقدام به خرید یک دستگاه بخور نمایید. دستگاه بخور با پخش بخار آب در هوا، رطوبت ایجاد می نماید. یک دستگاه بخور دقیقا چه کاری انجام می دهد؟ دستگاه های بخور در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. اما اساس همه آنها یک چیز است. همه آنها بخار آب را در فضا منتشر می کنند. دستگاه بخور به طراوت و شادابی پوست و به بهتر شدن راه های تنفسی کمک فراوانی می کند. آیا دستگاه های بخور خطراتی دارند؟ دستگاه های بخور بیشتر خوب هستند تا بد. اگر شما دستگاه بخور خود را همواره تمیز نگهدارید، هیچ مشکلی ایجاد نمی شود و از مزایای آن بهره مند می شوید. مورد دیگری که بعد از تمیزی دستگاه باید به آن توجه کنید، میزان رطوبت محیط است. همانگونه که خشکی هوا مشکلاتی ایجاد می نماید، رطوبت هوا نیز اگز بیشتر از مقدار مشخصی باشد مشکلاتی مانند قارچ ایجاد می نماید. بهترین سطح رطوبت هوا در تابستان زیر 60 درصد و در زمستان بین 25 تا 40 درصد می باشد. چگونه دستگاه بخور را تمیز نماییم؟ از سرکه سفید و دستمال می توانید برای تمیز کردن وسایل خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که نباید از مواد شیمیایی برای تمیز کردن دستگاه بخور استفاده کنید و حتما پس از مصرف آب دستگاه را خالی کنید و پس از تمیز کردن آن اجازه دهید خشک شود. همچنین شما می توانید در مقاله "همه چیز در مورد تمیز کردن دستگاه بخور" نحوه کامل تمیزکردن این دستگاه را مشاهده نمایید. در هنگام خرید دستگاه بخور حتما به حجم مخزن و اولتراسونیک بودن دستگاه توجه کنید و بخور هایی که دارای یون منفی نیز هستند، برای استفاده مناسب ترند. دستگاه های بخور امسیگ نیز دارای یون منفی جهت پاکسازی هوا هستند.

کلمات کلیدی دستگاه بخور
محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید