درمان گلودرد، سرفه و سرماخوردگی با درمان های گیاهی

درمان گلودرد، سرفه و سرماخوردگی با درمان های گیاهی
با سرد شدن هوا و رسیدن به فصل های سرد سال، بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می یابد. از آنجایی که این بیماری ها اکثرا ویروسی هستند به راحتی منتقل می شوند.

از علائم شایع سرماخوردگی می توان به گلو درد، خشکی مجاری تنفسی و گلو، عفونت سینوس ها، سرفه، عطسه و ... اشده کرد. بیماری سرماخوردگی علائم متفاوتی دارد.

ما در اینجا به سه علامت شایع این بیماری می پردازیم و برای هر کدام به شما روشی را معرفی می کنیم که شما با انجام آن می توانید حال بهتری داشته باشید.

گلو درد

تقریبا تمام سرماخوردگی ها با گلو درد همراه است. گلو درد می تواند یک یا چندین روز طول بکشد اما با روش زیر می توانید روند بهبود خود را سریع تر کنید.

ظرفی برداشته و داخل آن یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به همراه یک قاشق غذاخوری نمک می ریزید و به خوبی هم می زنید تا مخلوط شوند. سپس یک قاشق غذاخوری از مخلوط مورد نظر برداشته و داخل یک لیوان آب حل کنید. این محلول را روزی 3 بار غرغره کنید.

سرفه

یکی دیگر از علائم شایع سرماخوردگی سرفه است. سرفه می تواند از خفیف تا شدید باشد. با توجه به شدت سرفه نیاز به تکرار این روش نیز افزایش می یابد. هر چه سرفه شما خفیف تر باشد نیاز به تکرار روز های کمتری دارید.

ظرفی بردارید و داخل آن 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب به همراه 2 قاشق غذاخوری آب و 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید. سپس یک قاشق غذاخوری پودر زنجبیل به محلول فوق اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا حل شود.

محلول به دست آمده را در ظرفی بریزید و در روز سه بار و در هر بار یک قاشق غذاخوری از آن را میل نمایید. این محلول برای درمان سرفه شما معجزه می کند.

سرماخوردگی خفیف

زمانی که شما احساس کنید فقط کمی سرماخوردید و سینوس هایتان دچار عفونت شده اند می توانید از این راه استفاده نمایید. این روش هم مانند روش های ذکر شده در بالا گیاهی بوده و عوارضی ندارد.

در ظرفی آب بریزیو بگذارید بجوشد. زمانی که به جوش آمد آن را از روی شعله بردارید و کنار بگذارید تا کمی خنک شود. سپس داخل آن تکه های برش داده لیمو به همراه تکه های زنجبیل بریزید و به هم بزنید تا کامل خیس شوند و داخل آب فرو روند.

اجازه دهید حداقل 10 دقیقه خیس بخورند سپس با استفاده از یک صافی، محلول مورد نظر را در لیوانی بریزید و یک قاشق غذاخوری عسل را داخل آن حل کنید.

حال معجون سرماخوردگی شما آماده شده است. آن را میل نمایید.

البته باید توجه داشته باشید که روش های ذکر شده به دلیل گیاهی بودن، کمی زمانبر هستند و نیاز به تکرار دارند. این کار ها را تا زمان بهبودی کامل تکرار کنید. البته بهترین راه این است که شما از ابتلا به سرماخوردگی بیشگیری کنید.

روش های متفاوتی وجود دارند که می توان با آنها از سرماخوردگی جلوگیری کرد. به عنوان مثال پوشیدن لباس بیشتر، بستن درز خانه و محل کار و ... . شما برای جلوگیری از سرماخوردگی چه پیشنهادی دارید؟

لطفا پیشنهادات خود را در پایین همین پست با ما به اشتراک گذارید.

مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید