بهترین دستگاه بخور چیست؟

بهترین دستگاه بخور چیست؟
دستگاه بخورچه نوعی بخریم؟

دستگاه بخور دستگاهی است که میتواند رطوبت را در یک اتاق یا یک ساختمان تنظیم کند. در خانه ها معمولا هدف استفاده از دستگاه بخور مرطوب کردن یک فضای کوچک است، درحالی که بخور های ساختمانی که به سیستم تهویه هوا متصل هستند رطوبت را در کل ساختمان تنظیم میکنند.


انواع دستگاه بخور

دستگاه های بخور در طرح ها و قیمت های متفاوتی موجود هستند.

دستگاه بخور تبخیری

این نوع دستگاه بخور، شایع ترین نوع است. آب توسط یک فیلتر جذب می شود و پس از تبخیر شدن، توسط یک فن هوا به بیرون فرستاده می شود. این نوع از بخور ها به دلیل این که عمل تبخیر آب را نیز انجام می دهند مصرف برق بالاتری دارند و مقرون به صرفه نیستند.

دستگاه بخور حرارتی

این مدل اغلب ارزان ترین نوع دستگاه بخور است. در این نوع از بخور ها آب را با استفاده از المنتی که در زیر دستگاه تعبیه شده است، آب را به بخار تبدیل می کنند و بخار تولید شده را با استفاده از فن به بیرون هدایت می کنند. در این مدل به دلیل این که تبخیر آب با حرارت همراه است خطرناک است و خطر سوختگی به همراه دارد. بنابراین این نوع از دستگاه های بخور برای کودکان و افراد سالمند توصیه نمی شود. برخی از دستگاه های بخور امسیگ از این روش استفاده می کنند. شما می توانید در صفحه دستگاه های بخور امسیگ در همین وب سایت از این مدل ها دیدن نمایید.

دستگاه بخور سرد با پروانه

در این نوع از دستگاه های بخور آب از یک مخزن به سمت بالا پمپاژ می شود و توسط یک فن پروانه ای شکل در هوا پراکنده می شود. بهتر است به این نکته توجه کنید که اگر مشاهده می کنید ذرات سفید گرد و غباری نیز به اطراف پراکنده می شوند دلیل آن وجود املاح در آب است و به عملکرد و روش دستگاه بستگی ندارد. این مورد با استفاده از آب جوشیده شده برطرف می شود.


انواع بالشت طبی مموری فوم برای داشتن خوابی راحت


دستگاه های بخور اولتراسونیک

در این نوع از ارتعاشات با فرکانس های بالا برای تبخیر کردن آب استفاده می شود و این نوع از دستگاه های بخور بهترین هستند. بخور های تبخیری هوا را تنها از طریق یک فن و فیلتر خارج می کننددر صورتی که بخور های اولتراسونیک یک صفحه فلزی کوچک دارند که با ارسال فرکانس اولتراسونیک متناوب، آب را به قطرات ریز تبدیل می کند و آنها را همراه با بخار در هوا پخش می کند.

شما می توانید جهت مشاهده بخورهای اولتراسونیک امسیگ به صفحه محصولات دستگاه بخور در همین وب سایت مراجعه نمایید.

بخور های آلتراسونیک از یک ورقه آهنی استفاده میکند که با فرکانسی به نام آلتراسونیک میلرزد تا قطرات ریز آب را ایجاد کند، این قطرات کاملا بی صدا به شکل یک ابر خنک از دستگاه خارج میشود و معمولا این کار توسط یک فن کوچک انجام می گیرد. بخور دوجانبه آلترا سونیک : این بخور هم دارای بخار گرم است و هم بخار سرد، و کاملابه دلخواه تنظیم می شود.

بخور های vaporizer

از دسته بخور هایی با بخار گرم است و با حرارت دادن و بخار کردن آب کار میکند(مصرف انرژی بالایی دارد) ، در مدل واپوریزر حتی می توان یک داروی تنفسی را اضافه کرد تا بخار آن به کاهش سرفه کمک کند. واپوریزر به دلیل داشتن بخار گرم بیشتر توسط پزشک توصیه میشود. این مدل بعنوان دستگاه بخور صورت هم کاربرد دارد.

بخور های impeller

مدل ایمپلر از دسته بخور هایی با بخار سرد است و از یک دیسک چرخان با سرعت بالا استفاده میکند تا بتواند آب را با به یک قطعه خاص به نام پخش کننده، بپاشد که این پخش کننده، آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل میکند که در هوا معلق میشوند. مخزن آب باید به نحوی وسواسی تمیز نگاه داشته شود زیراکه درغیر این صورت خطر پخش شدن باکتری ها و هاگ قارچ ها به داخل هوا بسیار زیاد میشود، و در این حالت این دستگاه می تواند منبع بیماری ها باشد.

بخور های evaporativ 

رایج ترین نوع بخور های خانگی بخور های اواپروتیو هستند، با بخاری سرد که از اجزای ساده تشکیل شده یک مخزن، یک فیتیله و یک فن. فیتله از یک جنس پر منفذ تشکیل شده که آب را از مخزن جذب میکند تا یک سطح بزرگتر برای تبخیر فراهم کند. فن نزدیک فیتیله جا گرفته و و هوا را به سمت فیتیله می راند تا عمل تبخیر انجام شود. میزان تبخیر از فیتیله به میزان رطوبت هوا بستگی دارد، در اتاق هایی با رطوبت کم، تبخیر بیشتری از فیتیله صورت میگیرد. برای مشاهده محصولات بر روی دستگاه بخور کلیک کنید.


بهترین مدل های دستگاه فشارسنج عقربه ای آلمانی از برند امسیگ

محصولات مرتبط
مجله سلامتی

نظرات کاربران شما هم می توانید درمورد این مطلب نظر بدهید