• برای اکثر افراد و ورزشکاران همیشه این سوال وجود داشته که هنگام آسیب دیدگی باید از کمپرس سرد استفاده کرد یا گرم. ما در این بخش تفاوت ها و نوع کاربرد این دو را برای شما شرح می دهیم.

  انواع آسیب دیدگی

  به طور کلی می توان گفت که دو نوع آسیب دیدگی وجود دارد، آسیب حاد و آسیب مزمن.

  ادامه مطلب
 • به طور کلی کم خوابی عوارض زیادی در پی دارد که در حوضه رانندگی میتواند به حوادث زیادی منجر می شود. آمار ها نشان می دهند که 1550 تصادف سالیانه گزارش شده است.

  طبق تحقیقات انجام گرفته کم خوابی یک اختلال در سیستم بدنی محسوب می شود و نقش زیادی در یادگیری و فکر کردن دارد و می تواند در تمرکز خللی ایجاد کند. همچنین ایجاد مشکلات زیادی را در تکلم و صحبت کردن به وجود می آورد.

  اگر در طول شب به اندازه کافی نخوابید، برای یادگیری و تمرکز دچار مشکل خواهید شد.

  ادامه مطلب
 • زخم بستر وقتی که یک ناحیه از بدن در اثر عدم تحرک و یا فشار زیاد قرار می گیرد ایجاد می شود ,و جریان خون دران ناحیه کمتر میشود پوست دردناک شده و اغلب قرمز می شودو از طریق قرار گرفتن در معرض ادرار یا سایر مواد تحریک کننده روی پوست، بدتر می شودو اگرزخم بستر به موقع درمان نشود ممکن است به طور جدی عفونت کند و صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد کند .زخم بستر یکی از اساسی ترین مشکلات کسانی است که مجبور هستن از ویلچر استفاده کنند.و همچنین افراد سالخورده و بیماری که که قادر به حرکت نیستن . شما می توانیداز طریق حرکت بیمار به طور مرتب، تغییر حالت ملافه و حفظ پوست پاک و خشک کردن از زخم بستر جلوگیری کنید اما بهترین روش برای راحتی بیمار و پرستارش استفاده از تشک مواج هایی هست که برای جلوگیری از زخم بستر می توان استفاده کرد.

  زخم بستر بر اثر شدت به چهار مرحله تقسیم می شود

  زخم بستر با در نظر گرفتن شدت آن به چهار مرحله تقسیم می شود

   

   

  ادامه مطلب
 • مزایای مصرف اب و خوردن 8 لیوان اب در طی روز

   

  هنگامی که ابی که مصرف میکنید با ابی که از بدن از دست میدهید برابر نباشد شما دچار تشنگی میشوید

  دلایل مصرف اب فراوان چیست؟

  1-مصرف اب بالانس اب مورد نیاز بدن شما را فراهم میکند بدن شما از چیزی حدود 60% اب تشکیل شده است که وظایف ان شامل جذب مایعات بدن هضم غذا،گردش منظم خون،حمل مواد غذایی در بدن، واز میزان حرارت در بدن را تنظیم میکند.

  در حالت معمولی مغز شما با کلیه ها در تماس است و نشان میدهد چه قدر اب در بدن ذخیره شود و چه مقدار به ادرار تبدیل میشود.

  ادامه مطلب
 • تصفیه هوا

   air purifier

  معرفی تصفیه هوا

  گردوخاک،گرده گل،مو و ریز گرد حیوان خانگی،هاگ های قارچ ها وگیاهان و بسیاری از مواد موجود در هوا میتوانند نقش آلرژن را ایفا کنند و موجب بروز حساسیت در افراد شوند. ذره های موجود در دود و ترکیب های ارگانیک فرار(VOC) نیز میتوانند سلامتی را در خطر قرار دهند.

  قرار گرفتن در معرض ترکیباتی از قبیل(VOC)احتمال بروز علایم سندروم sick building را افزایش میدهد. در عین حال با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تصفیه کننده های هوا این وسیله توانایی تصفیه انواع مختلفی از ویروس ها، باکتری ها و ذرات مخرب DNA را پیدا کرده است.

  ادامه مطلب
 • فشار خون بالا با دلایل خوبی به عنوان قاتل خاموش نامیده می شود. به این دلیل که نشانه ای ندارد ولی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به دنبال دارد. دلیل دیگری برای این نام گذاری این می باشد که فشار خون بالا در ایالات متحده باعث مرگ می شود به طوریکه از هر 3 نفر آمریکایی بالغ 1 نفر به بیماری فشار خون بالا مبتلاست.

  فشار خون شما شامل میزان قدرتی که قلب شما برای پمپاژ کردن خون دارد و میزان مقاومتی که شریان های شما در مقابل جریان خون دارند را نشان می دهد. شریان هایی که باریک تر هستند فشار خون بیشتری را نیز درخود دارند.

  ادامه مطلب
 • ماساژ هزاران سال از دوران باستان باستان تا به امروز به شیوه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و در گذشته مردم معتقد بودن ماساژ یک نوع درمان بیماری است.

  ماساژ می تواند گردش خون را افزایش دهد، تنش و استرس را کاهش دهد،وهمچین باعث کاهش اضطراب در زندگی ماشینی می شود ، خواب را بهبود می بخشد، و آرامش را در سراسر بدن افزایش می دهد.

  ادامه مطلب
 • این یبماری حالتی است که فرد احساس ناراحتی کرده ومی خواهد با راه رفتن و مالش دادن آن را رفع کند.

  از انجا که این سندروم معمولا پا را تحت تاثیر قرار می دهد به نوعی از اختلالات خواب می باشد این سندروم درهر زمانی می تواند شروع شود و با گذشت زمان بیماری افزایش پیدا می کند.

  ادامه مطلب
 • روماتیسم چیست؟

  روماتیسم بیماری است که مفاصل و عضلات بدن را تحت شعاع قرار میدهد، که در ان سیستم ایمنی بدن دچار مشکل میشود.

  برای درمان دکتر ممکن است از چندین روش استفاده کند که شامل: استفاده از داروها، ورزش کردن،رژیم غذایی مناسب، کنترل کردن استرس و موارد دیگر میباشد.

  به دکتری که در این رشته تخصص دارد روماتولوژیست گفته میشود که میتواند در پیدا کردن روش درمانی شما موثر باشد.

  به طورکلی 20 نمونه از بیماری روماتیسم شناسایی شده است

  ارتروز چیست؟ به غضروفها که درانتهای استخوان وجود دارد اسیب میرساند. که این حالت بیشتر در زانو،انگشتان،گردن، و پا رخ میدهد و نشانه های ان شامل:

  -درد

  -ورم کردن

  -احساس گرمای شدید

  -احساس سفتی کردن

  ضعیفی عضله باعث میشود که مفاصل سر جای خود قرار نگیرند و بستگی به این دارد کجای بدن درگیر این قضیه باشد.

  ادامه مطلب
 • تنبیه فرزندان رفتار آنان را بهتر نمی کند بلکه تنها آنان را در معرض بیماری های روانی قرار می دهد.

  تنبیه بدنی کودکان در این هفته در اسکاتلند غیر قانونی بود. البته این امر تنها در اسکاتلند غیر قانونی بود ولی در نقاط دیگر بریتانیا پدران و مادران می توانستند از تنبیهات فیزیکی برای مجازات کودکان خود استفاده کنند. این مجازات در برخی نقاط مجازات معقول است و در قانون اصطلاح درستی برای آن تعریف نشده است. تنبیه بدنی در اکثر کشورها مجاز است.

  ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ