• خوابیدن با بالش یا بدون بالش

  اکثر ما بیخوابی را تجربه کرده ایم. بیخوابی موجب می شود که حتی قادر به انجام کارهای ساده روزمره خود نباشیم. بارها شده است که نیمه های شب در اثر درد گردن از خواب بیدار شویم و یا بر روی برخی بالش ها احساس ناراحتی کنیم.

  ادامه مطلب
 • تجهیزات پزشکی – تعریف و کلاس بندی

   تعریف

  واژه تجهیزات پزشکی در کشورهای مختلف تعاریف مختلفی دارد اما به طور کلی به هر کونه وسیله، ابزار و تجهیزاتی که توسط یک تولید کننده برای انسان با هدف پیشگیری، تشخیص، درمان یا کاهش درد بیماری صورت پذیرد، تجهیزات پزشکی گفته می شود.

  کلیه ابزار و وسایلی که با سلامتی انسان در ارتباط باشند در گروه تجهیزات پزشکی قرار می گیرند. در دنیای امروز تنوع گروه های تجهیزات پزشکی بسیار زیاد است و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند. اما به طور کلی می توان تجهیزات پزشکی را به سه دسته کلی پیشگیری، تشخیص و درمان طبقه بندی کرد.

   

  ادامه مطلب
 • فشارسنج عقربه ای یا دیجیتالی؟

  فشارسنج عقربه ای

  فشارسنج های عقربه ای به صورت دستی فشار خون شما را اندازه می گیرند. شما با باد کردن کاف توسط پمپ دستی هوا و سپس آزادسازی آن عدد فشار خون را از روی صفحه مندرج می خوانید. البته کار با فشارسنج های عقربه ای برای افراد معمولبی دشوار است و عموما با خطای فراوان همراه است.

  فشارسنج های عقربه ای اغلب بسیار ارزان تر از فشارسنج های دیجیتالی هستند. همچنین به همراه کاف یک گوشی پزشکی هم دارند و شما نیاز به خرید جداگانه آن ندارید.از طرفی اندازه آن کوچک است و به راحتی می توان آن را حمل نمود.

  ادامه مطلب
 • نکات قابل توجه جهت خرید بالش
  1. کاور بالش

  کاور بالش باید قابل تعویض و جابجایی باشد تا بتوانید آن را جهت تمیز کردن، به راحتی در آورید.

   

  1. مواد سازنده ی بالش

  اینکه بالش از چه موادی پر شده است، تاثیر بسیاری در کیفیت خوابتان دارد.

   

  1. سرو صدایی که ممکن است ایجاد کند.

  بعضی از بالش ها به گونه ای هستند که با تکان خوردن شخص بر روی آن موجب ایجاد سر و صدا می گردند. لذا در هنگام خرید توجه به این مسئله نیز ضروری است.

   

  ادامه مطلب
 • نکاتی برای استفاده ایمن از واکر

  واکر کاربرد های زیادی دارد. کسانی که دچار شکستگی استخوان می باشند و یا به تازگی جراحی کرده اند و یا به هر دلیل دیگری نیاز به کمک برای راه رفتن دارند، استفاده از واکر بسیار مفید است. واکرها در اندازه های مختلف موجودند و از این نظر هم کودکان و هم بزرگسالان به راحتی می توانند از واکر استفاده نمایند.

  واکر ها اغلب از آلومینیوم با وزن سبک ساخته می شوند و تا نصف وزن خود را تحمل می کنند. تعیین ارتفاع درست واکر نیز برای جلوگیری از افتادن بسیار مهم است و باید توسط یک متخصص و یا پزشک تعیین شود.

  فیزیوتراپیست شما نیز می تواند به شما در استفاده راحت و ایمن از واکر کمک کند. واکرها اغلب با چهار چرخ یا دو چرخ و یا بدون چرخ در بازار موجود هستند. برخی واکر ها دارای ترمز، صندلی، دستگیره های تخصصی و سبد می باشند. برخی از واکر ها نیز قابلیت اتصال به ماشین یا اتوبوس را دارند.

   

  ادامه مطلب
 • انواع تشک های مواج و نکات مربوط به آن ها

  تشک های مواج در 3 نوع موجود می باشند

  1. تخم مرغی
  2. سلولی
  3. سنسوری

  که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم.

   

  • تشک مواج تخم مرغی

  • از لحاظ ظاهری، به صورت شانه ی تخم مرغ می باشند.
  • تحمل وزن در این نوع از تشک ها بین 110-90 کیلوگرم می باشد.
  • برای کسانی که به بیماری زخم بستر از درجه 1 یا 2 دچار شده اند، مناسب می باشد.
  • قیمت تشک مواج تخم مرغی کمتر می باشد.

   

  ادامه مطلب

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ