• 10 راه طبیعی برای کاهش وزن

  در اینجا به شما 10 راهی معرفی می کنیم که بدون دردسر وزن خود را کاهش دهید. گرفتن رژیم های سخت ممکن است خطراتی برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

  ادامه مطلب
 • رشد جنین تا 9 ماهگی

  جنین انسان از لحظه لقاح اسپرم و تخمک تا لحظه تولد روند رشد و تکامل را سیر می کند. این روند به طور معمول 9 ماه زمان می برد. در ادامه به جزئیات این 9 ماه پرداخته ایم.

   

  ماه اول

  در این ماه لقاح کم کم رشد می کند و اطراف آن را مایعی فرا می گیرد.به تدریج اطراف لقاح کیسه ای از مایع تشکیل می شودکه به آن کیسه آب یا  کیسه آمنیوتیک می گویند. این کیسه به رشد کودک کمک می کند.

  در این ماه جفت نیز رشد می کند. جفت قسمت ارتباطی بین مادر و کودک است که مواد مغذی را از مادر به کودک و مواد زائد را از کودک به مادر منتقل می کند.

  چهره ابتدایی با دایره های تاریک و بزرگ برای چشم ها شکل می گیرد. دهان، فک پایین و گلو در حال رشد هستند. سلول های خونی شکل می گیرند و گردش خون آغاز می شود.

  ادامه مطلب
 • رفع گرسنگی در زمان رژیم

  برای اکثر کسانی که رژیم می گیرند این مشکل بسیار پیش آمده است. این سوال که "وقتی رژیم گرفته ایم چگونه گرسنگی مان را برطرف کنیم؟" سوالی است که پاسخ آن را در ادامه بیان کرده ایم.

  در این مواقع بهتر است از مواد غذایی که کالری کمی دارند و فیبر زیادی دارند استفاده کنید. در ادامه به شما چند ماده غذایی که می توانید در مواقعی که احساس گرسنگی کردید بخورید، را معرفی کرده ایم.

   

  تخم مرغ

  زرده تخم مرغ ویتامین های زیادی دارد و می تواند در ایجاد حس سیری مفید باشد.

   

  پنیر کلبه

  هضم زمان بر پروتئین موجود در این پنیر به نام "کازئین" باعث می شود فرد احساس سیری بیشتری داشته باشد.

   

  ادامه مطلب
 • کلیه ها و نحوه کار آنها

  کلیه ها اندام های لوبیایی شکلی هستند که اندازه هر کدام به اندازه یک مشت هستند. کلیه ها در زیر قفسه سینه و دو طرف ستون فقرات قرار دارند.

  کلیه های سالم در هر دقیقه یک و نیم فنجان خون را فیلتر می کنند و ادرار تولید می نماید.

  ادامه مطلب
 • بررسی علت ریزش مو و طاسی و درمان آن

  محققان بر روی عوامل بازدارنده رشد مو در برخی نقاط هستند. نتایج این تحقیقات می تواند منجر به کشف راه درمانی برای طاسی و کچلی شود.

  یکی از اسرار جالب انسان این است که مو در برخی نقاط رشد می کند و در برخی نقاط دیگر رشد نمی کند.

  دانشمندان دانشکده پزشکی Porelman در دانشگاه پنسیلوانیا، سرنخ هایی پیدا کرده اند که می تواند به توضیح علت این مساله کمک زیادی کرد.

  ادامه مطلب
 • تشخیص آلزایمر با آزمایش خون

  محققان به تازگی نوعی از آزمایش خون را کشف کرده اند که می تواند به تشخیص آلزایمر نیز کمک کند.

  برای پزشکان تشیخیص بیماری آلزایمر قبل از بروز نشانه های واضح دشوار است. از طرفی هزینه آزمایش های فعالی برای تشخیص آلزایمر بسیار زیاد است. به همین دلیل اخیرا محققان آزمایش خون جدیدی کشف کردند که می توان با استفاده از آن آلزایمر را به طور دقیق تشخیص داد.

  ادامه مطلب
 • تاثیر نوشیدنی های انرژی زا بر روی سلامتی

  محققان در تحقیقات اخیر خود ادعا می کنند که خوردن یک نوشیدنی انرژی زا ممکن است صدمه ای به عملکرد طبیعی قلب شخص وارد کند. محققان برای اثبات حرف های خود دلایلی را مطرح می کنند.

  هر روز تعداد زیادی از این نوشیدنی ها تولید شده و افراد زیادی از آنها استفاده می کنند. افراد مختلفی از این نوشیدنی ها استفاده می کنند و روز به روز هم بر تعدادشان افزوده می شود. دلیل مصرف این نوشیدنی ها افزایش انرژی و کارایی فرد است و برای همین بسیار مهم است که تاثیر آن ها بر روی سلامتی بررسی شود.

  ادامه مطلب
 • نشانه های HIV در زنان چیست؟

  هر کسی می تواند در معرض ویروس HIV قرار بگیرد و علائم این بیماری می تواند متفاوت باشد.

  مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) تخمین می زند که در سال 2014 بیش از 250 هزار زن در ایالات متحده با HIV زندگی می کنند. در پایین ما علائم HIV را در بانوان بیان می کنیم.

  ادامه مطلب

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ