علایم و نشانه های برونشیت

علایم و نشانه های برونشیت

مجاری برونشیت وظیفه حمل هوا را به درون شش ها دارند، این مجاری گاهی اوقات دچار التهاب و عفونت می شوند. زمانی که این مجاری ملتهب می شوند اصطلاحا می گوییم دچار برونشیت شده ایم. از نشانه های بارز این بیماری سرفه همراه با خلط های زرد یا سبز رنگ است. بیماری برونشیت به دودسته اصلی تقسیم می شود، دسته اول برونشیت حاد است که به طور عمومی بعد از گذشت چند هفته برطرف می شود و مشکلی ایجاد نمی کند و گذرا است و دسته بعدی برونشیت مزمن است که بطور مدام در حال بازگشت است و به هیچ وجه خوب نمی شود. در این وضعیت بیماری طولانی شده و می تواند شرایط سخت و خطرناکی برای بیمار ایجاد کند، به این نوع از برونشیت COPD می گویند، اگر جز دسته افرادی هستید که دخانیات و سیگار استعمال می کنید احتمال ابتلا به این نوع برونشیت در شما بالا می رود.

ادامه مطلب

چرا پاها یخ می کنند؟

چرا پاها یخ می کنند؟

آیا شما هم برای گرم نگه داشتن پاهای خود نیاز به پوشیدن جوراب دارید و حتی بعد از پوشیدن جوراب نیز بازهم احساس می کنید انگشتان پاهایتان یخ زده اند؟ اگر در همچنین وضعیتی قرار دارید باید بدانید شاید شما در شرایط سلامتی خوبی قرار ندارید و باید تحت درمان قرار بگیرید. بیماری هایی مانند دیابت و کم خونی، درجه حرارت بدن را تحت تاثیر قرار  می دهند و باعث احساس سردی در پاها می شوند. در ادامه این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم تا این شرایط بدنی خود را بهتر شناسایی کنید و متوجه شوید که این سردی پاها از کجا می آید.

ادامه مطلب

چگونه سیستم ایمنی بدن را سالم نگه دارید؟

چگونه سیستم ایمنی بدن را سالم نگه دارید؟

سیستم ایمنی بدن شما مهمترین عاملی است که باعث بیمار نشدن شما می شود. در واقع بدون وجود سیستم ایمنی شاید برای یک روز هم نتوانید زندگی کنید. سیستم ایمنی وظیفه مقابله با ویروس ها، باکتری ها و تمامی عوامل بیماری زا را بر عهده دارد. وقتی این مکانیسم مهم ضعیف شده و یا دچار مشکل می شود، بیماری ها به سراغ شما می آیند. یکی از بیماری های شایع در این فصل سرماخوردگی و آنفولانزاست که با تقویت سیستم ایمنی می توانید از ابتلا به آن ها پیشگیری کنید. با توجه به اهمیت سیستم ایمنی، در این مقاله قصد داریم شما را با راه های تقویت و بهبود آن آشنا کنیم تا شما هم کمتر مریض شوید و یا اصلا بیمار نشوید!

ادامه مطلب

همه چیز در رابطه با لوپوس

همه چیز در رابطه با لوپوس

بیماری سیستم ایمنی بنام لوپوس اریتماتوز سیستمیک یا همان لوپوس بیماری است که سلول های پوست توسط سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار می گیرد. سیستم ایمنی بدن در شرایط نرمال وظیفه حفظ و دفاع از سلول های بدن را دارد اما در این بیماری به دلیل حملاتی که به سلول های پوست می کند، پوست دچار آسیب و بیماری می شود. چه کسانی لوپوس می گیرند؟ برطبق تحقیقات موسسه آمریکایی لوپوس، 1.5 میلیون نفر در آمریکا مبتلا به لوپوس هستند. این بیماری در رنگین پوستان و سیاه پوستان بیشتر از سفید پوستان دیده می شود. این بیماری در زنان و مردان وجود دارد اما 90 درصد کسانیکه که در آن ها لوپوس تشخیص داده می شود زنان هستند. زنان بین 14 تا 45 سال بیشترین آمار ابتلا به این بیماری را دارند بطوری که از هر 250 نفر، یک نفر این بیماری را دارد.

ادامه مطلب

تفاوت میان سردرد میگرنی با سینوزیت

تفاوت میان سردرد میگرنی با سینوزیت

بینی گرفته  دارید و دچار آبریزش بینی شده اید، پیشانی و گونه هایتان درد می کند، پیش خود فکر می کنید که حتما سینوزیت گرفته اید و این علایم همگی بیانگر ابتلا به این بیماری هستند درست است ؟ شاید هم نه، گرفتگی بینی و سردرد همچنین نشانه های میگرن نیز هستند. یکی از مسائلی که برای عموم جا افتاده است اینست که این علایم را تنها به سرماخوردگی و سینوزیت مرتبط می دانند، البته لازم به ذکر است که در این میان تشخیص های اشتباه پزشکی نیز وجود دارد، تحقیقات نشان داده اند که 95 درصد از افرادی که فکر می کردند، دچار سردرد سینوزیتی شده اند در واقع از سردرد میگرنی رنج می برده اند. در این مقاله می خواهیم به راه های شناسایی این دو بیماری از یکدیگر اشاره کنیم و اینکه چگونه می توانید این دو را از هم جدا کنید.

ادامه مطلب

تاثیبر سرماخوردگی بر روی بیماری های قلبی

تاثیبر سرماخوردگی بر روی بیماری های قلبی

اگر شما جز دسته کسانی هستید که از بیماری های قلبی رنج می برید باید بدانید که شما بیشتر از افراد دیگر باید مراقب باشید تا دچار سرماخوردگی نشوید. با شروع فصل سرما، سرماخوردگی و آنفولانزا یکی از شایع ترین بیماری هایی است که افراد در این فصل از سال دچار آن می شوند و بدلیل واگیر دار بودن این بیماری افرادی که دچار امراض قلبی هستند نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارند. سرماخوردگی در برخی از مواقع موجب می شود تا کسانیکه از بیماری های قلبی رنج می برند دچار مشکلات جدی و خطرناک شوند. بطور مثال اگر سرماخوردگی تبدیل به ذات الریه شود، شما برای نفس کشیدن و در واقع جذب اکسیژن دچار مشکل خواهید شد و در نتیجه قلب، برای اینکه بتواند اکسیژن لازم را به بدن برساند باید بیشتر و سخت تر کار کند و این فشار بیشتری را به قلب می آورد. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با روش های مراقبتی بیشتر آشنا کنیم تا درهنگام سرماخوردگی کمترین آسیب ر اببینید.

ادامه مطلب

چه زمانی سرماخوردگی تبدیل به عفونت سینوسی می شود؟

چه زمانی سرماخوردگی تبدیل به عفونت سینوسی می شود؟

یک روز که ازخواب بیدار می شوید، احساس سنگینی دارید و مدام عطسه و سرفه می کنید،  احساس سردرد دارید و پس از گذر زمان از خود می پرسید چه زمانی این سرماخوردگی تبدیل به عفونت سینوزیتی می شود. سرماخوردگی و عفونت سینوس ها علایم مشابهی دارند اما در این میان تفاوت هایی وجود دارد که شما می توانید این دو بیماری را ازهم تفکیک کنید و با اطلاعات صحیحی که به پزشک خود می دهید بهترین درمان را دریافت کنید.

ادامه مطلب

علایم و نشانه های گلو درد

علایم و نشانه های گلو درد

هرکسی حتی برای یک بار هم که شده گلو درد را تجربه کرده است و همه می دانند که گلو درد یکی از متداول ترین بیماری های گزارش شده است. زمانی که در فصل سرما شیوع بیماری های واگیرداری مانند سرماخوردگی و آنفولانزا به بالاترین حد خود می رسد گلو درد نیز یکی  از همراهان همیشگی این بیماری هاست. وقتی در گلو احساس خراشیدگی و سوزش می کنید، می دانید که کم کم دچار سرماخوردگی شده اید و این اولین نشانه های سرماخوردگی و یا آنفولانزا است. اما شاید بدانید که به غیر از این بیماری ها، گلو درد می تواند نشانه برخی از بیماری های دیگر باشد که شما از وجود آن خبر ندارید و آن بیماری در بدن شما در حال گسترش و پیشرفت است. اگر گلو درد شما طولانی شد و از حالت خفیف درآمده و شدت گرفت حتما باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید و برای ملاقات با دکتر آماده شوید.

ادامه مطلب

7 وسایلی که برای پیشگیری از سرماخوردگی باید تمیز شوند

7 وسایلی که برای پیشگیری از سرماخوردگی باید تمیز شوند

با آغاز فصل پاییز شاید شما هم یکی از افرادی باشید که آبریزش بینی دارید و گاهی سرفه می کنید، خبر بد اینست که به احتمال زیاد شما دچار سرماخوردگی شده اید. در ادامه مقاله شما را با علایم سرماخوردگی آشنا کرده و 6 وسیله ای که درخانه موجب انتقال این بیماری به دیگران می شود و باید تمیز نگه داشته شوند را، به شما معرفی می کنیم.

ادامه مطلب

سرماخوردگی در کودکان

سرماخوردگی در کودکان

بیش از 200 نوع ویروس باعث سرماخوردگی می شوند اما ویروس راینو یکی از متداوال ترین عامل سرماخوردگی است. آنتی بیوتیک ها، که وظیفه مبارزه با باکتری ها را دارند، فرزند شما را نمی توانند در درمان سرماخوردگی یاری کنند بدلیل اینکه بیماری های واگیر دار بوسیله آنتی بیوتیک درمان نمی شود. به غیر از نوزادان و کسانیکه مشکل سیستم ایمنی دارند، سرماخوردگی برای کودکان سالم هیچ خطری ندارد و بعد از 4 تا 10 روز بدون هیچ درمانی برطرف می شود. وقتی که کودک دچار سرماخوردگی می شود، زمانی است که دچار آبریزش بینی شده  و احساس خوبی ندارد و این احساس اغلب همراه با سرفه و گلو درد است. در آغاز گلو درد بدلیل ترشحات داخلی (خلط) شروع می شود و بعد که ترشحات از پشت بینی به سمت گلو حرکت کرد گلو درد آغاز می شود.

ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ