همه چیز در رابطه با دیابت نوع دوم

همه چیز در رابطه با دیابت نوع دوم

نوع دوم دیابت بیماری است که افراد را در طول زندگی درگیر خود می کند، دیابت نوع دوم باعث می شود که بدن نتواند انسولین مورد نیاز خود را استفاده کند. افراد با دیابت نوع دوم، مقاوم به انسولین هستند. این نوع دیابت یکی از شایع ترین انواع دیابت است. در ایالات متخده حدود 27 میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند و 86 میلیون نفر، علایم قبل ازابتلا به این را دارند و میزان کلوگز در بدن این افراد نرمال نیست اما نه به اندازه که آن ها را جز دسته بیماران دیابتی برشمرد.

ادامه مطلب

تاثیرات روانی پسوریازیس

 تاثیرات روانی پسوریازیس

اکثر مردم بیماری پسوریازیس را تنها یک شرایط وخیم پوستی می دانند. اما باید بدانید پسوریازیس تنها به پوست ختم نمی شود. بیماری های مانند دیابت شرایط داخلی است که دربدن وجود دارد اما این بیماری پوستی در ظاهر افراد تاثیرگذاشته و برای دیگران قابل رویت است و در نتیجه منجر به سخت تر شدن مقابله و تحمل این بیماری می شود. این بیماری ممکن است که دراعتماد به نفس افراد و حضور آن ها در اجتماع نیز اثر گذار باشد و حتی در ارتباطات شخصی و زندگی خصوصی بی تاثیر نیست. در تحقیقاتی نشان داده شد که کسانیکه که مبتلا به پسوریازیس هستند درصد ابتلا به افسردگی و استرس در آن ها بیشتر است و یک سوم این افراد گفته اند به دلیل این بیماری در زندگی خصوصی خود نیز مشکل داشته اند.

ادامه مطلب

دیابت و قند خون بالا

دیابت و قند خون بالا

کنترل قند خون یکی از مهمترین مواردی است که کسانیکه به دیابت مبتلا شده اند باید در نظر داشته باشند. قند خون بالا عامل اصلی نگرانی در افرادی است که به دیابت نوع یک و یا دو دچار هستند. قند خون خون بالا به دو دسته ی کلی تقسیم می شود. نوع اول : قند خون بالای 130 بعد از انجام آزمایشاتی که بصورت ناشتا بعد از مدت زمان 8 ساعت انجام می گیرد.

ادامه مطلب

چگونه از ابتلا به دیابت نوع دوم پیشگیری کنیم

چگونه از ابتلا به دیابت نوع دوم پیشگیری کنیم

ما نمی توانیم تغییری در گذشته خود ایجاد کنیم اما همیشه می توانیم از اتفاقاتی که در آینده برای ما ممکن است بیافتد پیشگیری کنیم. زمانی که شما به دیابت نوع دوم مبتلا شده اید باید از دستورات پزشک خود پیروی کنید و با ایجاد تغییرات در سبک زندگی خودT سعی در بهبود شرایط داشته باشید و به یاد داشته باشید تغییرات کوچک می توانید تایج بزرگی را در پی داشته باشد.

ادامه مطلب

چگونه با ورزش متابولیسم خود را بالا ببرید

چگونه با ورزش متابولیسم خود را بالا ببرید

شاید شما هم این روزها نام متابولوسیم را شنیده باشید و برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که متابولیسم چیست و چه نقشی در اضافه وزن و چاقی دارد. اگر در پی کاهش وزن هستید و یا اینکه میخواهید وزن خود را ثابت نگه دارید، یکی از اساسی ترین مسائلی که باید به آن توجه کنید متابولیسم بدنتان است. چرخه تبدیل کالری های دریافتی به انرژی مورد نیاز برای بدن متابولیسم نام دارد. متابولیسم بالا باعث سوختن بیشتر کالری و در نتیجه کاهش وزن می شود. متابولیسم در واقع مهمترین بخش از بدن شماست که وظیفه تبدیل غذا به انرژی را دارد، برخی از افراد متابولیسم سریع تری نسبت به دیگران دارند.

ادامه مطلب

عصبانیت باعث تشدید درد می شود

عصبانیت باعث تشدید درد می شود

زمانی که شما برای مدت زیادی از درد مزمنی رنج می برید، ممکن است در این دوره، به دلیل تحمل این دردهای پی در پی، دچار خشم و عصبانیت شوید و به اصطلاخ از کوره در روید. اتفاقاتی که معمولا باعث عصبانیت در ما می شوند یا به دلایل خارجی که از کنترل شما خارج است و یا به خاطر شخصی خاصی رخ می دهد.

ادامه مطلب

یائسگی

یائسگی

در رحم زنان از بدو تولد، مقدار نامحدودی تخمک ذخیره شده است. هورمون های استروژن و پروژسترون که وظیفه کنترل قاعدگی را برعهده دارند در رحم تولید می شوند. زمانی یائسگی رخ می دهد که رحم تخمک گذاری نمی کند و قاعدگی ماهینانه متوقف می شود. بعد از سن 40 سالگی یائسگی برای بانوان امری طبیعی است اما در برخی دیگر این اتفاق زودتر از این سن می افتد که ممکن است به دلیل انجام عمل های جراحی و یا آسیب دیدگی رحم بر اثر شیمی درمانی  باشد. به هردلیلی که یائسگی زودتر از 40 سالگی رخ دهد به آن یائسگی زودرس می گویند.

ادامه مطلب

تاثیر ورزش در کاهش وزن

تاثیر ورزش در کاهش وزن

یکی از مسائلی که همیشه برای کاهش وزن مطرح بوده است اینست که شما باید بیشتر از مقداری که غذا می خورید و می نوشید کالری بسوزانید. اگر شما بیشتر از میزان دریافتی کالری، کالری نسوزانید هیچ گاه موفق به کاهش وزن نخواهید شد. بر طبق توصیه وزارت جهانی بهداشت اگر شما بخشی از کالری دریافتی را، از خوراکی و نوشیدنی مصرفی خود کم نکنید نمی توانید وزن خود را کم کنید. یکی از راه های که باعث می شود شما بتوانید به وزن دلخواه خود دست یابید انجام تحرکات فیزیکی و ورزش می باشد. تحقیقات نشان داده اند که ورزش های مداوم و ادامه دار باعث کاهش وزن شما می شوند.

ادامه مطلب

دلایل اصلی فشار خون بالا

دلایل اصلی فشار خون بالا

فشاری که باجریان خون به دیواره های رگ وارد می شود فشارخون نام دارد. وظیفه ی قلب پمپ کردن خون به رگ ها می باشد و خون از طریق رگ ها وارد سایر اجزای بدن می شود. فشار خون بالا که با نام هایپرتنشن نیز شناخته می شود یکی از عوامل اصلی و ریشه بیسیاری از بیماری های مختلف و خطرناک است که در نهایت منجر به مرگ افراد می شود. فشار خون بالا باعث تحت فشار قرار گرفتن قلب نیز می شود و همچنین این فشار بالا باعث آسیب دیدن دیوار رگ های و سحت تر شدن این جداره ها نیز می شود. هایپر تنشن و یا فشارخون بالا باعث بیماری های کلیوی انواع سکته ها و مشکلات قلبی می شود. فشار خون نرمال چه عددی است؟

ادامه مطلب

پسوریازیس باعث ابتلا به فشارخون بالا می شود

پسوریازیس باعث  ابتلا به فشارخون بالا می شود

فشارخون بالا یکی از مشکلات جوامع امروزی است که روزانه شاهد اطلاعات و تحقیقات تازه تری در این رابطه هستیم. که همه گی مطالب منتشر شده، نشان دهنده تاثیرات این بیماری یرروی سلامت افراد است. طبق آزمایشات جدیدی که انجام شده است کسانیکه از بیماری پسوریازیس رنج می برند ممکن است به فشارخون بالا دچار شوند. در این آزمایش که بر روی 1300 نفراز افراد بالغ در انگلستان انجام شد، نشان داده شد که کسانیکه دچار پسوریازیس مزمن هستند 48 درصد بیشتر از افرادی که دارای پوست سالم هستند دچار فشار خون متغییرو کنترل نشده هستند. این تحقیقات که با همراهی انجمن پسوریازیس و کاردیولوژی صورت گرفته بود، در مجله درماتولوژی جاما بصورت آنلاین انتشار یافت. اما هنوز علت دقیق این عارضه و ارتباط این بیماری پوستی با فشارخون مبهم باقی مانده است.

ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ