آیا رطوبت در مقابله با کرونا موثر است؟

یکی از عواملی که باعث شیوع بیماری های ویروسی می شود، فراهم شدن شرایط زندگی مناسب برای رشد و تکثیر آن هاست. بر اساس تحقیقات انجام شده نور خورشید و درجه حرارت و رطوبت بالا، باعث نابودی ویروس کرونا می شود. مشاهدات دقیقی که انجام شده است، نشان داده که نور خورشید در کشتن این ویروس در هوا و سطوح بسیار موثر است. دانشمندان آمریکایی در تحقیقات اخیر خود اعلام کرده اند که ویروس کرونا یا همان کووید 19 زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد طول عمر بسیار کمی دارد و سریع از بین می رود. تاثیر آفتاب بر روی این ویروس را، دانشمندان زمانیکه درجه حرارت و رطوبت بالاتر می رود، مشاهد کرده اند. این شرایط  زندگی برای ویروس کرونا مطلوب نمی باشد. می دانیم که یکی از راه های انتقال ویروس از طریق تماس با اجسام و سطوح آلوده به این ویروس می باشد، وقتی این سطوح آلوده در مجاورت نور خورشید قرار می گیرند، ویروس در زمان کوتاهی از بین می رود.

ادامه مطلب

چگونه از آلوده شدن به ویروس کرونا در محیط های عمومی جلوگیری کنید؟

بسته شدن مراکز تفریحی و پارک ها و یا برگزار نشدن لیگ های ورزشی و مسابقات از جمله این تلاش ها می باشد. البته بسته شدن این مراکز تاثیر بسزایی بروی افراد جامعه گذاشته و آن ها را بیشتر نگران و مضطرب کرده است و این نگرانی موجب انجام برخی رفتارها مانند تمام شدن دستمال های توالت ، محلول ضدعفونی در آمریکا شده است. هنگامی که ضدعفونی کردن مکان های عمومی برای جلوگیری از انتقال این ویروس، هنوزجای شک دارد، بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری، ممانعت از حضور مردم در مکان های عمومی است.

ادامه مطلب

عمل لیزیک چشم

شاید شما هم تا بحال اسم عمل لیزیک به گوشتان رسیده باشد، عمل لیزیک، جراحی معروفی است که برای تصحیح دید افراد، دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم بکار می رود. این جراحی یکی از انواع عمل هایی است که با تغییر شکل قرنیه چشم به بهبود دید کمک می کند. زمانی که قسمت جلویی چشم شفاف باشد نور براحتی در قسمت تیره و پشت چشم فوکوس می کند.

ادامه مطلب

آیا ابتلا به کووید 19 باعث ایمنی بدن شما می شود؟

ویروس کووید 19 که چند ماهی بیشتر نیست که کشف شده است، به همین علت هنوز اطلاعات زیادی از این ویروس در دسترس نیست و باید همچنان مطالب بیشتری در مورد آن یاد بگیریم. داستان های زیادی از چین، ژاپن، کره جنوبی به گوش می رسد که بعد از ابتلا به این بیماری، افراد دوباره تست کرونا آن ها مثبت شده است. سوالی که در ذهن بوجود می آید این است که آیا ممکن است بعد از یکبار به این بیماری دوباره به آن دچار شد و یا اینکه مانند برخی از بیماری ها، ابتلا یکبار به آن بدن را در مقابل آن ایمن می کند.

ادامه مطلب

باید و نباید های زانو درد

شما می توانید کارهای زیادی برا کاهش درد زانو انجام دهید. دردی که دارید ممکن است از جراحات و صدمات و یا آرتروز باشد. در ادامه این مقاله سعی داریم شما را با مواردی که باید آن ها را رعایت کنید، آشنا کنیم تا بتوانید خود را از رنج زانو درد، رها کنید.

ادامه مطلب

خشکی چشم ها

حتی وقتی چشمانتان از شادی پر اشک است، چشمانتان در واقع، رطوبت لازم برای بهتر دیدن را تولید می کند. محتویات داخل اشک چشم شامل، آب، برای رطوبت رسانی، روغن، موکوس و آنتی بادی و پروتئین های خاص، که چشم ها را از عفونت محافظت می کند، می باشد. این محتویات از داخل کانال هایی که درون پلک ها هستند به بیرون می آید. خشکی چشم به حالتی گفته می شود که سیستم آبرسانی چشم ها دچار مشکل می شود.

ادامه مطلب

خطر کرونا در کمین مردان، افراد مسن و سیگاری ها

ویروس ها بطور معمول برای برخی از افراد بیشتر از گروه های دیگر خطرناک هستند. در سال 1918 آنفولانزا، زندگی 50 میلیون انسان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داد و بیشترین قربانیان آن، جوانان بودند. در سال 2015- 2016 ویروس زیکا در برزیل اثرات مخرب و خطرناکی بروی بانوان باردار داشت و به سلول های مغز جنین حمله می کرد. COVID-19 که ویروس جدیدی از خانواده کرونا می باشد از چین شروع شده و توانسته در زمان کمی اپیدمی شود و به سرعت افراد را آلوده کند. تا کنون کسانیکه زیر 35 سال سن داشته اند به این ویروس مبتلا نشده اند و افرادی که در دوره سنی بین 40 تا 80 سال سن داشته اند، بیشترین قربانیان این ویروس بوده  و جان خود را از دست داده اند.

ادامه مطلب

لنفوم سلول بی و مراقبت از سیستم ایمنی بدن

سلول بی B-Cell  نوعی از گلبول های سفید می باشد که به بدن کمک می کند تا با جرم ها مبارزه کند. اگر شما دچار عارضه لنفوم سلول B شده باشید، سیستم ایمنی بدنتان بدرستی کار نخواهد کرد و نمی تواند از شما در برابر بیماری ها مراقبت کند. این بیماری و درمان های که برای آن دریافت می کنید سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند، اما در این بین راه هایی وجود دارند که می تواند شما را در مقابل عفونت ها مقاوم سازد و از شما محافظت کند.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

کرونا نوعی ویروس است، که بر سینوس ها، بینی و بالای گلو تاثیر می گذارد. اکثر ویروس های  که از خانواده کرونا هستند، خطرناک نیستند. اما بعد از دسامبر 2019 نوع جدیدی از این ویروس به نام 2019-nCoV معرفی شد که می تواند مرگ آفرین باشد. این ویروس با نام COVID-19  شناخته می شود.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

کرونا نوعی ویروس است، که بر سینوس ها، بینی و بالای گلو تاثیر می گذارد. اکثر ویروس های  که از خانواده کرونا هستند، خطرناک نیستند. اما بعد از دسامبر 2019 نوع جدیدی از این ویروس به نام 2019-nCoV معرفی شد که می تواند مرگ آفرین باشد. این ویروس با نام COVID-19  شناخته می شود. این ویروس به سرعت از چین به سراسر دنیا پخش شد، این ویروس نیز مانند ویروس های هم خانواده اش، فرد به فرد منتشر می شود. علایم این بیماری معمولا بین 2 تا 14 روز بعد از در معرض قرار گرفتن با این ویروس پدیدار می شود. نشانه های این بیماری شامل تب، سرفه، تنگی نفس می باشد. عفونت حاص از این ویروس معمولا بین خفیف تا بسیار شدید است. این ویروس ممکن است منجر به ذات الریه و یا شوک سپتیک شود. افراد مسن با ضعف سیستم ایمنی بیشتر در خطر این بیماری هستند.

ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ