لنفوم سلول بی و مراقبت از سیستم ایمنی بدن

لنفوم سلول بی و مراقبت از سیستم ایمنی بدن

سلول بی B-Cell  نوعی از گلبول های سفید می باشد که به بدن کمک می کند تا با جرم ها مبارزه کند. اگر شما دچار عارضه لنفوم سلول B شده باشید، سیستم ایمنی بدنتان بدرستی کار نخواهد کرد و نمی تواند از شما در برابر بیماری ها مراقبت کند. این بیماری و درمان های که برای آن دریافت می کنید سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند، اما در این بین راه هایی وجود دارند که می تواند شما را در مقابل عفونت ها مقاوم سازد و از شما محافظت کند.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا چیست؟

کرونا نوعی ویروس است، که بر سینوس ها، بینی و بالای گلو تاثیر می گذارد. اکثر ویروس های  که از خانواده کرونا هستند، خطرناک نیستند. اما بعد از دسامبر 2019 نوع جدیدی از این ویروس به نام 2019-nCoV معرفی شد که می تواند مرگ آفرین باشد. این ویروس با نام COVID-19  شناخته می شود.

ادامه مطلب

ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا چیست؟

کرونا نوعی ویروس است، که بر سینوس ها، بینی و بالای گلو تاثیر می گذارد. اکثر ویروس های  که از خانواده کرونا هستند، خطرناک نیستند. اما بعد از دسامبر 2019 نوع جدیدی از این ویروس به نام 2019-nCoV معرفی شد که می تواند مرگ آفرین باشد. این ویروس با نام COVID-19  شناخته می شود. این ویروس به سرعت از چین به سراسر دنیا پخش شد، این ویروس نیز مانند ویروس های هم خانواده اش، فرد به فرد منتشر می شود. علایم این بیماری معمولا بین 2 تا 14 روز بعد از در معرض قرار گرفتن با این ویروس پدیدار می شود. نشانه های این بیماری شامل تب، سرفه، تنگی نفس می باشد. عفونت حاص از این ویروس معمولا بین خفیف تا بسیار شدید است. این ویروس ممکن است منجر به ذات الریه و یا شوک سپتیک شود. افراد مسن با ضعف سیستم ایمنی بیشتر در خطر این بیماری هستند.

ادامه مطلب

ارتباط میان بیماری های قلبی و استرس چیست ؟

ارتباط میان بیماری های قلبی و استرس چیست ؟

در دنیایی که ما امروزه زندگی می کنیم، متاسفانه استرس و اضطراب برای همه ما امری عادی بشمار می رود. با پیشرفت جوامع امروزی و افزایش مشغله های فکری که برای خودمان ساخته ایم، استرس را بخشی از حال و هوای روزانه خود کرده ایم غافل از اینکه دانسته و یا نادانسته به بدن خود آسیب های جدی وارد می کنیم که بعضا این صدمات غیر قابل جبران است. هر اطلاعات جدیدی که از یافته های پزشکی منتشر می شود، به استرس اشاره می کند که یا اصلی ترین و یکی از دلایلی است که بروی بیماری های مختلف تاثیر گذار است. در این مقاله می خواهیم به ارتباط میان بیماری های قلبی و استرس اشاره کنیم، تا شاید بتوانیم شما را ترغیب کنیم که استرس خود را مدیریت کنید. اگر برای مدت زمان طولانی و به میزان زیاد استرس داشته باشید، سلامت قلب را به خطر می اندازید. اگر روزها و هفته های خود را با استرس می گذارانید و برای مدیریت کردن آن برنامه ای ندارید، باید بدانید ریسک ابتلا به امراض قلبی، فشارخون، درد قفسه سینه و تپش نامنظم قلب رادر خود بالا می برید.

ادامه مطلب

نکات مفیدی برای مدیریت استرس

نکات مفیدی برای مدیریت استرس

همه ما در زمان های مختلفی با استرس سر و کار داریم، ممکن است، شغل شما باشد، بیماری اعضای خانواده و یا مشکلات مالی . این اتفاقات معمول زندگی ما هستند، برطبق بررسی های انجام شده، نیمی از آمریکایی ها، به استرس متوسط دچار هستند. اما همه ی استرس ها بد نیستند، استرس موجب آگاه شدن شما از محیط اطرافتان می شود تا بتوانید تمرکز داشته باشید، برخی اوقات استرس موجب می شود توانایی و قدرت بیشتری پیدا کنید تا بتوانید از پس کارهای بیشتری بر آید.

ادامه مطلب

سندروم سرتونین چیست؟

سندروم سرتونین چیست؟

سرتونین ماده شیمیایی است که در بدن برای ایجاد ارتباط میان سلول های مغز و سایر سلول های سیستم عصبی تولید می شود. کمبود این ماده شیمیایی در مغز نقش مهمی در ابتلا به افسردگی دارد. بیشتر شدن این ماده در مغز باعث بوجود آمدن فعالیت های غیر طبیعی در سلول های عصبی می شود و منجر به علایم و نشانه های خطرناک سندروم سرتونین می شود.  

ادامه مطلب

تاثیرات استرس بروی بدن

تاثیرات استرس بروی بدن

. استرس یک واکنش طبیعی بدن  است. بسیاری از اتفاقاتی که در اطرافتان روی می دهد و یا خودتان انجام می دهید به بدن استرس وارد می کند. از شرایطی که در محیط اطراف برای شما روی می دهد، استرس خوب و یا بد را تجربه می کنید. از جر و بحث با عزیزانتان تا زمانیکه پشت چراغ قرمز مانده اید و ممکن است به قرارتان دیر برسید و یا حتی وقتی که در شرف ازدواج هستید و می خواهید زندگی جدیدی تشکیل دهید، همه و همه باعث درگیری ذهنی و استرس روزانه شما می شوند.

ادامه مطلب

دوستداران چای سبز بیشتر عمر می کنند

دوستداران چای سبز بیشتر عمر می کنند

اخیرا تحقیقاتی انجام شده است که در آن نشان می دهد که کسانیکه چای سبز می نوشند و عاشق این چای گیاهی هستند، زندگی طولانی تر و سالم تری دارند. محققین با تحقیق بروی 100 هزار چینی، که به طور متوسط سه بار در طول هفته چای سبز می نوشند دریافته اند که این افراد ریسک ابتلا به حمله قلبی و سکته بسیار پایینی دارند و در 7 سال آینده زندگی خود به هیچ کدام از این بیماری ها دچار نخواهند شد.خبر خوب برای افرادی که چای می نوشند نیز اینست که انتظار می رود زندگی طولانی تری نسبت به سایر افراد داشته باشند. در سن 50 سالگی و یا همان میانسالی، این افراد نسبت به هم سن و سال هایشان، یکسال طولانی تر زندگی کنند. نتیجه این تحقیقات در سال 2020 منتشر شده است و آخرین یافته های پزشکی در مورد تاثیرات مفیدی است که چای سبز بروی سلامتی دارد، است.

ادامه مطلب

با این راه کارهای ساده استرس را مدیریت کنید

با این راه کارهای ساده استرس را مدیریت کنید

به عنوان یک روانشناس، همیشه بدنبال راهی هستم تا بتوانم به مراجعه کنندگان نحوه صحیح مدیریت استرس را بیاموزم، اما در زندگی شخصی خودم برای کنترل استرس کاری انجام نداده ام، بیشتر اوقات برای مدت زمان طولانی در حال کار کردن هستم و برای استراحت زمان بسیار کمی دارم، بله ریلکس کردن بسیار مهم است و همیشه فکر می کنم به محض رسیدن به خانه استراحت خواهم کرد. برای شروع، تعطیلات آخر هفته را، با تفریحات مختلفی سعی کردم سپری کنم  اما بعد از گذشت مدتی احساس کردم توانایی هایم کم شده است و به افسردگی گرفتار شده ام و انگیزه ای برای زندگی ندارم، برای ما ه های پی در پی این احساس را داشتم حتی بعد از اینکه متوجه شدم مدیریت استرس را باید جدی بگیرم.

ادامه مطلب

علت افسردگی چیست؟

علت افسردگی چیست؟

آیا تا بحال برایتان این سوال پیش آمده است که چه عواملی باعث افسردگی مزمن می شود؟ شاید به شما گفته شده باشد که دچار افسردگی مزمن هستید،  و درآزمایشات پزشکی هم اینگونه مشخص شده است که به این بیماری مبتلا هستید. این سوال برای همه ما پیش می آید که چرا برخی از افراد به افسردگی دچار می شوند و برخی دیگر خیر. افسردگی یکی از بیماری های پیچیده است که هیچکس دقیقا نمی داند که این بیماری بر اثر چه چیزی بوجود می آید، تنها مسئله ای که مشخص است اینست که این مشکل علت و دلایل مختلفی دارد. برخی از افراد به خاطر بیماری های مختلف به افسردگی دچار می شود. برخی دیگر بخاطر تغییراتی که در زندگی آن ها بوجود می آید مانند از دست دادن عزیزان به افسردگی مبتلا می شوند.

ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ