نشانه های مسمومیت غذایی چیست ؟

نشانه های مسمومیت غذایی چیست ؟

عموما مسمومیت غذایی اصطلاح کلی است که دربرگیرنده انواع مختلفی از عفونت ها می باشد و زمانیکه صحبت از مسمومیت می شود باید این نکته را درنظر داشته باشیم که عموما مسمومیت ها، براثر انواع مختلفی از ویروس و یا باکتری ها بوجود می آیند و حتی علائم و نشانه های مسمومیت غذایی بسته به نوع باکتری، ویروس و یا انگل عامل بیماری و اینکه سیستم ایمنی بدن شما چقدر در مبارزه با آن توانسته موفق باشد و چقدر از عامل بیماری زا همچنان در سیستم گوارشی باقی مانده باشد، میتواند کاملا متفاوت باشد.

ادامه مطلب

راه های درمان افسردگی را بشناسید

راه های درمان افسردگی را بشناسید

افسردگی یکی از شایعترین بیماری های روحی است که بسیاری از افراد جوامع مدرن امروزی را درگیر خود کرده است. در صورتی که این بیماری تشخیص داده نشود و فرد مبتلا به آن، تحت درمان های لازم قرار نگیرد ممکن است این بیماری برای فرد عواقب خطرناکی در پی داشته باشد و حتی به قیمت از دست دادن جان بیمار تمام شود. افسردگی انواع مختلفی دارد و بسته به نوع و شدت آن می تواند شامل درمان های متفاوتی باشد. بعضی از افراد تحت درمان روانکاوی قرار می گیرند و از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنند و در کنار مصرف داروهای تجویز شده، ورزش نیز می تواند به درمان بهتر و سریعتر این بیماری کمک شایانی کند. چناچه مصرف داروهای ضد افسردگی کمکی به بهبودی فرد نکند، ممکن است پزشک متخصص از روشهای دیگرمانند روش درمانی الکتروشوک استفاده کند.

ادامه مطلب

علایم و نشانه های افسردگی شدید چیست ؟

علایم و نشانه های افسردگی شدید چیست ؟

افسردگی بیماری عمومی و فراگیربا شدت های  مختلف بین جوامع امروزی است. افسردگی با درجه خفیف شامل نشانه هایی همچون غم و ناآرامی و عصبانیت و احساس خستگی و بی حوصلگی، برای هفته های متمادی می باشد. این درجه از افسردگی روی فعالیت های روزانه و ارتباط با دیگران بسیار تاثیر گذار است. اما بعضی از موارد افسردگی، بسیار شدید است، در این موارد از افسردگی شاهد علایمی همچون کاهش وزن شدید و بی اشتهایی، بی خوابی و کم خوابی و حتی فکر به خودکشی و مرگ، میباشیم. عمدتا علایم و نشانه های افسردگی شدید منجر به فلج شدن زندگی روزمره می شود تا جاییکه شما اصلا حاضر به رها کردن تخت خواب و یا خانه خود نیستید.

ادامه مطلب

آیا شما به اندازه کافی می خوابید؟

آیا شما به اندازه کافی می خوابید؟

بدون شک خواب یکی از عوامل تاثیر گذار در زندگی همه ماست. اگر به اندازه کافی استراحت نکنیم ممکن است در طول روز و در نهایتا در طولانی مدت با مشکلات زیادی از لحاظ روانی و جسمانی مواجه شویم. هر فرد با توجه به سن و متغیر های دیگر به میزان متفاوتی از خواب و استراحت نیاز دارد و این میزان زمان خواب و استراحت می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در ادامه

ادامه مطلب

چگونه عادات بد غذایی را کنار بگذاریم؟

چگونه عادت ید غذایی را کناربگزاریم

 امروزه بیشتر افراد به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و استرس های زندگی مدرن و رهایی از این مشکلات، رو به عادت های بد غذایی می آورند و معمولا دچاریک یا چند عادت بد غذایی می شوند. عاداتی از قبیل خوردن انواع کیک و شیرینی، چیپس و پفک و غیره که نه تنها برای بدن مفید نیستند بلکه باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی نیز برای ما می شوند. همه این عادت ها  از جمله موارد نابودگر سلامتی و تناسب اندام هستند.

ادامه مطلب

همه چیز در مورد اختلال بیش فعالی

همه چیز در مورد اختلال بیش فعالی

اختلالی که امروزه به اختلال کم توجهی و یا بیش فعالی میشناسیم و مخفف آنADHD   نامیده می شود، اختلال رفتاری است که با فعالیت بیش از حد نرمال و بی توجهی و کم دقتی همراه می باشد. در این نوع اختلال معمولا کودکان نمی توانند بر روی یک موضوع تمرکز پیدا کنند و دائما دچار حواس پرتی می شوند. البته علائم و نشانه های این اختلال در هر شخصی متفاوت است و تنها به کودکان ختم نمی شود بلکه شما می توانید این علایم را در افراد بالغ نیز مشاهده کنید.

ادامه مطلب

4 نکته سلامتی ساده برای زنان 20 تا 30 ساله

4 نکته سلامتی ساده برای زنان 20 تا 30 ساله

هنگامی که شما در سن 20 تا 30 سالگی هستید، اگر شیوه زندگی مناسب و سالمی داشته باشید برای مدت زمان بیشتری می توانید بدنی سالم و جوان داشته باشید. از نظر پزشکان در این سن بدن شما در بهترین وضعیت خود می باشد و هر چه شما بیشتر تلاش کنید که این را حفظ کنید، در دوران میانسالی و پیری کمتر دچار مشکل می شوید.

ادامه مطلب

آیا مواد افزودنی غذاها موجب نفخ شکم می شود؟

آیا مواد افزودنی غذاها موجب نفخ شکم می شود

امروزه می دانیم هرچقدر مواد افزودنی غذاها کمتر باشد بهتر است. اما برخی اوقات این مواد افزودنی برای ما مفید هستند بطور مثال اینولین، اینولین نوعی فیبر می باشد که در پودر پروتئین، نان های رژیمی و ماست و بستنی مورد استفاده قرار می گیرد، اما مشکل اینجاست که اینولین با سیستم گوراشی برخی از افراد سازگار نیست. اینولین فیبری است که بطور طبیعی در گیاهانی مانند کنگر فرنگی، مارچوبه، پیاز و سیر یافت می شود. اینولین پروبیوتیک است و این بدین معناست که باکتری های مفید بدن از اینولین تغذیه می کنند. تحقیقات نشان می دهد که اینولین باعث رشد باکتری‌های مفید بدن شده، در نتیجه افزایش این باکتری های مفید بر سلامت کلی بدن بسیار تاثیرگذار است. سلامت با کتری های مفید بدن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و بهتر هضم شدن غذا می شود.

ادامه مطلب

برنامه ورزشی مناسب خود را بیابید

برنامه ورزشی مناسب خود را بیابید

زمانی که ما به دنبال تغییرات سالم در زندگی خود هستیم اغلب از دیگران الگو برداری می کنیم و فکر میکنیم اگر روشی که آنها استفاده کرده اند برای آنها جوابگو بوده است برای ما نیز همانگونه خواهد بود. هرچند الگو برداری ازموفقیت دیگران کار پسندیده ای است و باعث ایجاد انگیزه در ما می شود اما تنوع رشته‌های ورزشی ممکن است شما را کاملا گیج کند. هنگامی که وارد باشگاه می‌شوید لیستی از کلاس‌های متنوع و رشته‌های ورزشی مختلف به شما پیشنهاد می‌شود و ممکن است ندانید که چه ورزشی‌ را باید انتخاب کنید.

ادامه مطلب

چگونه از سلولیت، ترک پوستی و جای زخم خلاص شویم؟

چگونه از سلولیت، ترک پوستی و جای زخم خلاص شویم

سه مشکل عمده و اساسی که اکثر افراد کم و بیش با آن مواجه هستند شامل ترک های پوستی و سلولیت و جای زخم می باشد. اکثر بانوان بعد از بارداری و زایمان دچار ترک های پوستی می شوند. جای زخم نیز بخصوص در افرادی پوست آنها دچار آکنه می شود بسیار مشاهده می شود. سلولیت هم کم و بیش در اکثر افراد دیده می شود.

ادامه مطلب

Pages

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ