برخی افراد ترجیح می دهند که وزن خود را با استفاده از تجهیزات و ترازوهای موجود در باشگاه ها و ... اندازه گیری نمایند. زیرا از نظر آن ها وجود ترازو در منزل موجب حساسیت بیشتر و ایجاد وسواسی در آن ها نسبت به وزنشان گردد.

ولی واقعیت این است که وجود ترازو در منزل ضروری و واجب است. زیرا می توانید از طریق آن وزنتان را بطور منظم و واقعی اندازه گیری کنید.

 

محل قرار دادن ترازو در منزل کجاست؟

  • همیشه ترازو را در جای مشخص و ثابتی قرار دهید. به عنوان مثال ورودی حمام مکان مناسبی است. زیرا می توانید در این مکان وزن واقعیتان را اندازه گیرید. (بدون وجود هرگونه لباس اضافه)
  • همچنین می توانید آن را در مکانی قرار دهید که جلوی چشمتان باشد. تا اینگونه اندازگیری وزنتان را فراموش نکنید.
  • حتما نتایج اندازه گیری را یادداشت نمایید تا بتوانید روند پیشرفتتان را مشاهده کنید.

 

ترازوی دیجیتال یا مکانیکی؟

 

  1. ترازوی مکانیکی

  • ارزانتر هستند.
  • نیاز به باطری ندارند.

روش عملکرد ترازوی مکانیکی

با استفاده از یک اهرم کار می کند. بدین صورت که وقتی بر روی ترازو می ایستید، به اهرم نیرو و فشار وارد می شود و بر اساس فشار وارد شده از طرف شما، عقربه ی ترازو بر روی یک عدد ثابت قرار می گیرد که مقدار وزنتان می باشد.

  1. ترازوی دیجیتالی

با توجه به مواردی که در ارتباط با ترازوی مکانیکی گفته شد، ترازوی دیجیتالی از دقت بیشتری نسبت به ترازوی مکانیکی برخوردار است. به عنوان مثال ممکن است شما مقدار کمی تغییر وزن داشته باشید، در حالیکه که ترازوی مکانیکی نتواند آن را نشان دهد.

 

محدوده و دقت ترازو

هر ترازویی محدوده و دقت اندازه گیری مشخص خود را دارد. لذا در هنگام خرید به این مسئله توجه کنید و با توجه به نیازتان ترازوی مورد نظرتان را خریداری نمایید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ