ماساژ به عنوان یک روش درمانی در همه تاریخ هم به منزله یک نوع آرام سازی و هم به عنوان یک درمان برای افزایش زیبایی شخصی مورد استفاده قرار گرفته و در میان رومیان و یونانیان نیز شایع بوده است .

 

هنر ماساژ

هنر ماساژ به قدرت روحی حس لامسه است و ماساژ در واقع همان طب فشاری است که باعث تحریک عضلات، افزایش قدرت و کارایی اندام ها می شود. طب سوزنی بدون استفاده از سوزن را طب فشاری (شیاتسو )می نامند . که این روش درمانی در ابتدای سال 1999ابداع شد.

در این روش ثابت شده است که فشار دادن نقاط خاصی از بدن سبب تحریک یا مهار تولید انرژی و از بین رفتن درد می شود و نوعی تعادل انرژی ایجاد می گردد.

ماساژ درمانی باعث رفع خستگی ،افزایش قدرت و توانایی عضلات می شود .

 

چگونه ماساژ به بدن کمک می کند ؟

یک ماساژ خوب روی همه سطوح وجود شما تاثیر می گذارد، از لحاظ جسمی مزایای آن عبارت است از: آرام سازی و کشش عضلات، کمک به جریان خون وریدی و اکسیداسیون خون و کشش بافت هم بندی مفاصل.

در جنبه ی ذهنی ماساژ نه تنها تنش و اضطراب را تخفیف می دهد بلکه کمک می کند بدن شما به عنوان یک کل هوشیارتر شود. آن قسمت هایی از بدن شما که لمس می شود ممکن است احساس محرومیت از تنش کند . ماساژ همچنین می تواند مقدار زیادی انرژی را که قبلا تحت فشار تحلیل رفته است آزاد سازد و با تغییر شکل دادن روش های همبستگی عمل و عکس العمل، قادر است تغییر زیادی در حالت صورت ایجاد کند.

انجام ماساژ کمک به جریان یافتن هر چه بیش تر خون غنی از مواد غذایی در بافت ها می کند. ماساژ همچنین می تواند به عبور مایع لنف به جریان خون و توسعه دفع مسمومیت کمک کند و حتی باعث ترمیم بدن شود.

 

ماساژ درمانی چه تاثیرات مثبتی بر بدن و روحیه شما دارد؟

اثرات ماساژ دادن به رفع خستگی و احساس ارامش بر هیچ فردی پوشیده نیست ولی فواید ماساژ محدود به این مورد نمی شود از جمله :

1) ماساژ با عوارض ناصحیح نشستن مقابله می کند.

2) ماساژ درد های عضلانی را کاهش می دهد.

3) ماساژ باعث تسکین عصبانیت و افسردگی می شود.

 

تاثیر ماساژ بر لاغری

ماساژ درمانی معجزه نیست ؛کاتالیزور است .

در مبحث تاثیر بر روی لاغری انقباض هایی می توانند در بدن رخ دهند که بنا به گفته کارشناسان سبب شده است تا بیماری ها در بدن افراد رخ دهد . با ید توجه داشته باشیم که همان گونه که ماساژموجب از بین رفتن برخی از بیماری ها می شود در کاهش چاقی نیز به ما کمک کند.

البته فراموش نکنید که تاثیر ماساژ بر روی لاغری در واقع نقش کاتالیزور را بازی می کند ؛البته این کاتالیزور در کنار ورزش صحیح و و همچنین رعایت برنامه غذایی می تواند مدت زمان لاغری را کوتاه تر کند .اگر بعد از ورزش از ماساژ استفاده کنید موجب می شود تا ترمیم عضلات و دریافت ریز مغذی ها صورت بگیرد .

به گونه ای که با بالا رفتن جریان خون سبب می شود تا مواد زایدی نظیر اسید لاکتیک و اسید کربنیک که پس از ورزش در عضلات جمع می شوند از بدن خارج گردد.

در واقع می توانیم بگوییم که ماساژ به صورت مستقیم و غیر مستقیم به کم کردن اندازه بافت چربی در بدن کمک می کند و با توجه به تحقیقاتی که در گذشته صورت گرفته نشان می دهد که رژیم غذایی مناسب و ورزش در کنار ماساژ می تواند به تناسب اندام و کاهش بافت چربی کمک کند . اگر ماساژ در ناحیه بافت چربی و بافت زیر جلدی صورت بگیرد موجب سوزاندن چربی در این نواحی می شود. بالا رفتن جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی در این بافت ها سبب زیاد شدن مصرف کالری می شود.

 

چه اعضایی از بدن در ماساژ بیشتر به کار گرفته می شوند ؟

برای افزایش تاثیر ماساژ بر روی لاغری باید بیش تر بر روی پوست، عضلات، تاندون ها، رباط ها، مفاصل و دیگر بافت های هم بند مانند عروق لنفاوی و احشای داخل شکمی و همچنین بافت های چربی زیر جلدی مانند کنار ران ها شکم و بازوها ماساژ صورت می گیرد .البته تا زمانی که ماساژ دردناک نباشد، موجب بالا رفتن جریان خون در بدن خواهد شد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ