مقدمه

ماساژ درمانی بطور خاص نمی تواند موجب کاهش وزن گردد، ولی می تواند به انعطاف پذیری و بهبود شرایط پوستی کمک بسیاری نماید.

به عنوان مثال کسانی که رژیم لاغری دارند، به پوست آن ها بر اثر کاهش وزن صدماتی وارد می گردد، ماساژ درمانی مزایای بسیاری برای این افراد در جهت بهبود شرایط پوستشان دارد.

البته جهت دریافت یک ماساژ بصورت تخصصی بهتر است به یک متخصص ماساژ مراجعه کنید.

 

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی در کاهش استرس، اضطراب و افسردگی نقش به سزایی دارد، ولی توجه به این نکته ضروری است که نباید ماساژ را جایگزین مراقبت های پزشکی نماییم.

یک پزشک متخصص برای مدت زمان مشخصی بر روی تعدادی از زنان، ماساژ را مورد بررسی قرار داد. بعد از مدتی متوجه شد که دور کمر آن ها مقداری کاهش یافته است ولی وزن کلی آن ها تغییری نیافته است.

 

فواید ماساژ درمانی

ماساژ درمانی علاوه بر تاثیراتی که گفته شد، در درمان درد بدن و گرفتگی عضلات نیز مفید است. همچنین زنان باردار برای درمان کمر درد خود می توانند ماساژ انجام دهند.

 

نکات قابل توجه

  • افراد مبتلا به سرطان، شکستگی و یا پوکی استخوان قبل از انجام ماساژ، باید با پزشک خود مشورت نمایند.
  • بطور کلی ماساژ ایمن می باشد، ولی بهتر است توسط یک شخص متخصص انجام شود.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ