بالش ارتوپدی

بالش ارتوپدی به دلیل پوشش خوبی که برای فضاهای زیر سر و گردن دارد، برای افرادی که دارای مشکلات ستون فقرات و گردن هستند، بسیار مفید است. این نوع بالش دارای برآمدگی هایی می باشد که برای پوشش انحنای گردن طراحی شده است.

افراد مبتلا به درد گردن این نوع بالش را ترجیح می دهند، زیرا این نوع بالش بهتر با ستون فقرات هماهنگ می شوند. در ابتدا ممکن است این نوع بالش ها راحت به نظر نرسند اما زمانی که از آنها استفاده می کنید، متوجه راحتی آن می شوید.

 

بالش های متناسب با نیاز بدن

با توجه به نحوه خوابیدن شما و نیازهایی که دارید بالش های متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. انحناهای بلندتر برای پوشش گردن مناسب هستند و برآمدگی های کوتاهتر برای قسمت زانوهای پا مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به نیاز شما بالش ها برای زیر سر، پشت کمر، پشت گردن، بین زانو، زیر پا و ... استفاده می شوند که طراحی و جنس آنها با هم متفاوت است.

اگر شما به پشت می خوابید علاوه بر بالش مناسب برای زیر سر، به بالشی برای قرار دادن در پشت کمر نیز نیاز دارید. در صورتی که به طرفین می خوابید بالشی را باید بین زانوهای خود قرار دهید. زیرا در طول شب پاها بر روی هم ساییده می شوند و در طولانی مدت تاثیر بدی بر روی زانوها می گذارد.

 

سلیقه شخصی در انتخاب بالش

سلیقه هر فرد بخش مهمی در تصمیم گیری ها و انتخاب های وی دارد. انتخاب بالش مناسب به میزان زیادی به سلیقه شما بستگی دارد. قطعا اگر بر روی بالشی که دوست دارید و بر روی آن احساس راحتی می کنید بخوابید، خواب آرام تر و بهتری خواهید داشت.

 

بالش های گرم

محققان به مدت 30 دقیقه بر روی بالش از نظر گرمایی آزمایش کردند. در این آزمایش، بالش های ارتوپدی به دلیل داشتن منحنی برای گردن و داشتن ناحیه برای سر بسیار محبوب بودند. بالش های پر( بالش های معمولی ) گرم ترین بالش ها بودند. در این آزمایش بالش های مموری فوم در وسط قرار داشتند.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ