دوران بارداری یکی از لذت بخش ترین و در عین حال حساس ترین و البته مهمترین بخش زندگی یک زن است. دورانی پر از تغییرات هورمونی ، جسمی و روحی ، سرشار از استرس و انتظار، که البته شامل لحظاتی شیرین مانند احساس اولین تکان خوردن جنین، شنیدن صدای قلب او  و لحظه تعیین جنسیت نیز می باشد.

ما در این مقاله سعی داریم به یکی از نگرانی های اصلی زنان در دوران بارداری یعنی تغذیه بارداری بپردازیم پس اگر شما باردار هستید و یا یکی از اطرافیانتان این دوران حساس را سپری می کند بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

 

تغذیه در دوران بارداری

همانطور که می دانید همه آن چیزی که یک مادر در دوران بارداری می خورد یا می نوشد منبع اصلی تغذیه جنین است. بنابراین بدیهی ست که در این برهه زمانی می بایست از غذاهای کاملاً سالم و ضامن سلامتی مادر و فرزند ، تغذیه کرد. در مقایسه با یک زن معمولی ، بدن یک زن باردار به مقدار بیشتری کلسیم ، آهن ،              فولیک اسید و پروتئین نیاز دارد. این مواد در شکل گیری استخوان ها و دیگر ارگان های حیاتی جنین نقش بسزایی دارند در نتیجه مصرف آن ها را باید در دستور کار قرار داد.

 

پنج ماده غذایی اصلی و حیاتی در دوران بارداری

مواد غذایی که در این دوران نباید از مصرف کافی آنها غافل شد به شرح زیر می باشند.

 1. میوه ها
 2. سبزیجات
 3. پروتئین بدون چربی
 4. غلات
 5. لبنیات

یکی دیگر از این موارد آب است ، از آنجا که در دوران بارداری حجم خون به میزان 1.5 لیتر افزایش می یابد. بسیار مهم است که بدن را هیدراته نگه دارید. یعنی مقدار مورد نیاز آب بدن را تامین کنید . به طور کلی به زنان باردار توصیه میشود در کنار مصرف سبزیجات و میوه ها به صورت روزانه 1-2 لیتر آب نیز بنوشند تا تامین کننده نیاز بدن خود و جنین باشد.

 

مواد غذایی مضرر در دوران بارداری

در کنار اهمیت به مصرف مواد مغذی و مفید در این دوران باید توجه داشته باشیم که نبایدهایی هم وجود دارند، نبایدهایی که گاهاً برای جنین بسیار خطرناک است و باید از مصرف آنها پرهیز کرد. در ادامه به معرفی این مواد غذایی می پردازیم!

 1. انواع گوشت و تخم مرغ خام
 2. انواع سوشی
 3. نوشیدنی های الکلی
 4. غذاهای دریایی دودی
 5. لبنیات غیر پاستوریزه
 6. غذاهایی با نیترات فراوان ( مانند انواع سوسیس ها و کالباس ها)
 7. کافئین زیاد

در نهایت باید بدانید رعایت نکات مهم و اساسی در دوران بارداری (چه در مورد تغذیه و چه موارد دیگر) به شما کمک می کند تا این زمان را به خوبی و بدون هیچ نگرانی سپری کرده تا زمانیکه موقع وضع حملتان برسد

شرکت امسیگ پیشرو در زمینه تجهیزات پزشکی برای تمام مادران باردار و فرزندانشان در سراسر دنیا آرزوی سلامتی میکند.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ