دستگاه بخورچه نوعی بخریم؟ چه نوع دستگاه مرطوب کننده ای مناسب هست؟ دستگاه بخور از نوع سرد با دوام یا گرم سنتی بی دوام یا گرم با دوام یا 2 کاره سرو گرم یا 2 کاره سرد و داغ ؟؟

دستگاه بخور از نوع سرد ( تکنولوژی نسل جدید اولتراسونیک با مصرف برق نا چیزو بدون تغییر دمای محیط و تبدیل آب به ریز ترین قطرات بخار آب در حد 1 میکرون که به راحتی وارد مجاری تنفسی میشود و 90% پزشکان توصیه بر انتخاب بخور سرد دارن مخصوصا برای نوزادان و کودکان و همچنین بزرگسالان و ریز بودن قطرات بخارکه اصطلاحا پودر مانند میباشند به مانند و شباهت خروجی نبولایزر استنشاق درمانی عمل میکند ولی در مقیاس محیطی یا خانگی می باشد) ( نبولایزر شخصی استنشاق درمانی برای افراد آسمی و با مشکل تنگی نفس عملکرد فراتر از بخور سرد دارد و دارو درمانی میکند که در این مقاله نمی گنجد توضیح داده شود کمی فرق دارد ) این دستگاه بخور های سرد با طول عمر بالاتری نسبت به مدلهای دیگر میباشد ( البته با در نظر گرفتن توصیه ها ) جرم و املاح این بخور سردها نسبت به بخور گرم ها خیلی کمتر میباشد.

 

دستگاه بخور از نوع گرم در 2 نوع تولید میشود ( نوع اول گرم سنتی و قدیمی با 2 تیغه داخلی به حالت الکترولیز با حداکثر یکسال عمرچون این تیغه ها از بین میروند و قابل تعمیر و تعوض نیستند و کل آن قطعه اصلی مادر بایستی دو باره خریداری شود و بدون کلید خاموش و روشن و بدون هیچ گونه آپشن اضافه می باشند ) (نوع دوم بخور گرم که به کل سیستم متفاوت از نوع اول دارد و دارای صفحه فلزی ضد زنگ از نوع تفلون و ... که بصورت المنتی حرارتی داغ فرآیند تبخیر و رطوبت سازی را انجام میدهد و تولید میشوند.)

 

دستگاه بخور از نوع دو کاره سرد و گرم دستگاهی با 2 فرآیند جدا از هم ( نه به صورت همزمان) سرد اولتراسونیک و گرم اولتراسونیک که در این مدلها بخور گرم کمتر رسوب و املاح ایجاد میکند و دمای بخار آب تا حدودی گرم میباشد دمای خروجی بخار در حد 47 درجه و با دمای داخلی 90 درجه و مصرف برق بسیار پایین است.

 

دستگاه بخور از نوع دو کاره سرد و داغ دستگاهی با 2 فرآیند جدا از هم نه بصورت همزمان سرد اولتراسونیک و گرم داغ با سیستم تکنولوژی دارای صفحه فلزی ضد زنگ از نوع تفلون و ... که بصورت المنتی حرارتی داغ فرآیند تبخیر و رطوبت سازی را انجام میدهد و تولید میشوند.

 

قبل از خرید دستگاه بخور باید بدانید که به چه منظور میخواهید تهیه کنید.قیمت دستگاههای بخور باتوجه به کارایی ان متفاوت است، بنابراین قبل از خرید این تحقیق را بخوانید که چه نوع آن برای شما مناسب است، دستگاه بخور را حتما از داروخانه های معتبر یا فروشگاههای تجهیزات پزشکی های معتبر یا فروشگاه زنجیره ای هایپر استار و هایپر می یا فروشگاه های آنلاین تخصصی در زمینه کالا پزشکی بخرید و ازبرند امسیگ و کیفیت و سابقه و استاندارد بودن آن مطمئن شوید. و دستگاههای بدون گارانتی مطمئن نخرید.

دستگاه بخور بسیار دستگاه حساسی میباشد چون همزمان با آب و برق کار میکند و کاربر بایستی آموزش دیده باشد و دفترچه راهنما را حتما مطالعه کند و سپس استفاده کند تا اشتباها استفاده نکند و به دستگاه آسیب نزند ... 99% مشکلات به خطای کاربری مربوط میشود و عدم اسنفاده صحیح آن. خوشبختانه شرکت های بزرگ این مشکلات را با آموزش از روشهای مختلف حل کردند و همچنین کیفیت دستگاه و مواد غیر بازیافتی و دست اول و غیر سمی بسیار در سلامت خانه مهم میباشد لطفا فریب قیمت های پایین دستگاه بخورهای فروشنده را نخورید و مشکلات خود و خانواده و کودکان خود را چند برابر نکنید.

جنس دستگاه باید از مواد مناسب و مرغوب باشد. بنابراین از خرید دستگاهایی که از پلاستیکهای نامرغوب تهیه شده اند خودداری کنید. برخی از رطوبت سازها کم مصرفند و قابلیت تنظیم میزان بخار دارند. حتما پیش از خرید، مشخصات دستگاه و چگونگی به کار افتادن ان را از فروشنده بپرسید.

نگهداری دستگاه بخور

 

دستگاه بخور نگهداری آن اهمیت دارد، برای جلوگیری از رشد قارچ،باکتری و میکروب حتما روزی یک بار آب مخزن را عوض کنید وحداقل هفته ای 2 بار کل دستگاه رابا آب و مواد شوینده بشویید. هرگز هر ماده ای را داخل مخزن اب نریزید برای اینکه دستگاه را از هر گونه باکتری قارچ و کپک پاک کنید.

 

اب داخل دستگاه را هر روز خالی کنید و پس از خشک شدن دوباره مقداری اب درون ان بریزید.هر 3 روز یک بار دستگاه را از برق بکشید و املاح و جرم ان راپاک کنید اگر دستگاه فیلتر دارد هر چند وقت یک بار فیلتر ان را عوض کنید،

 

هرچند وقت یکبار فیلتر آن را عوض کنید2 نوع فیلتر میباشد : فیلتر برای آب سخت و املاح دار که فقط باید آن را بشویید و نیاز به تعویض ندارد و فیلتر های آب با چندین لایه پارچه ای که باید هر 6 ماه یکبار عوض شوند ، وقتی میخواهید دستگاه را برای مدتی کنار بگذارید آب آن را خالی و دستگاه را تمیز کنید.

تفاوت دستگاهای بخور گرم و سرد

. برخی ویژگی های بخور گرم :

بخور گرم تسکین دهنده گرفتگی بینی و عفونت های مجاری تنفسی است.

بخور گرم شدت درد و سرفه های خشک در هوای سرد را کاهش می دهد.

دستگاه بخور سرد که کم صداتر از نوع گرم عمل میکند و مصرف اترژی در ان کمتر است معمولا در همه فصول استفاده میشود. ،خطر سوختگی ایجاد نمیکند.

برخی ویژگی های بخور سرد:

بخور سرد باکتری ها و ویروس ها را از بین میبرد.

بخور سرد رطوبت محیط را بدون افزایش دما تامین می کند.

بخور سرد استرس را کاهش می دهد.

بخور سرد احساس طراوت و شادابی ایجاد می کند.

بخور سرد به نوسانات برق حساس نیست.

 

در آخر به شما توصیه می کنیم برای افزایش رطوبت محیط اطراف خود از همین امروز شروع کنید و دست به کار شوید و دستگاه بخوری که مناسب وضعیتتان باشد را تهیه نمایید. همچنین شما می توانید از صفحه دستگاه های بخور امسیگ نیز دیدن نمایید.

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ