مقدمه

امروزه در سالن های آرایشی ماساژ صورت رایج شده که به گفته ی آن ها تاثیر بسیاری در زیبایی پوست صورت دارد. آیا گفته ی آن ها صحت دارد؟ ماساژ صورت در زمان های قدیم نیز رایج بوده است. از جمله کشورهایی که ماساژ در آن ها قدمت زیادی دارد می توان به ایران، ژاپن و هند اشاره نمود.

برخی افراد ماساژ صورت را جهت کاهش روند پیری و ایجاد شادابی پوست صورت نیز انجام می دهند.

 

آیا برای انجام ماساژ صورت نیاز به یک متخصص است؟

برای انجام یک ماساژ اصولی و مناسب نیاز است این کار توسط یک متخصص انجام شود، البته در منزل توسط افراد معمولی نیز می توان ماساژ را انجام داد ولیکن همانند ماساژ توسط یک متخصص اصولی نیست.

همچنین برخی ماساژ را با استفاده از دست و برخی دیگر با استفاده از دستگاههای ماساژور انجام می دهند، که این مسئله بستگی به انتخاب کاربران دارد.

 

تاثیرات ماساژ صورت

  • بهبود جریان خون
  • بهبود قوام پوست
  • نرم شدن پوست
  • کاهش استرس
  • ریلکس شدن عضلات صورت و ...

 

هرچه دفعات انجام ماساژ صورت بیشتر باشد بهتر است؟ 

برخی افراد تصور می کنند که با انجام ماساژ با دفعات بیشتر، می توانند روند تاثیرات مثبت آن را بیشتر و سریع تر کنند، در حالیکه این طور نیست، زیرا تعداد دفعات انجام ماساژ به نوع پوستتان بستگی دارد.

مثلا در مواردی که بر اثر انجام ماساژ، پوستتان خشک یا کشیده شد، باید تعداد دفعات انجام ماساژ را کاهش دهید.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ