تصفیه هوا

 air purifier

معرفی تصفیه هوا

گردوخاک،گرده گل،مو و ریز گرد حیوان خانگی،هاگ های قارچ ها وگیاهان و بسیاری از مواد موجود در هوا میتوانند نقش آلرژن را ایفا کنند و موجب بروز حساسیت در افراد شوند. ذره های موجود در دود و ترکیب های ارگانیک فرار(VOC) نیز میتوانند سلامتی را در خطر قرار دهند.

قرار گرفتن در معرض ترکیباتی از قبیل(VOC)احتمال بروز علایم سندروم sick building را افزایش میدهد. در عین حال با پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تصفیه کننده های هوا این وسیله توانایی تصفیه انواع مختلفی از ویروس ها، باکتری ها و ذرات مخرب DNA را پیدا کرده است.

این وسیله ساخته شده تا آلودگی این ذرات ریز آلوده کننده را به حداقل برساند و برای افرادی که از آسم و حساسیت رنج میبرند بسیار مفید است.

دستگاه‌های تصفیه هوا. آلودگی هوا را از بین می‌برند! عموم مردم به اشتباه، چنین فکر و برداشتی از دستگاه‌های تصفیه هوا دارند و بعضاً افراد سودجو نیز برای فروش بیشتر اجناس خود،‌ به آن دامن می‌زنند. درواقع، هیچ دستگاه تصفیه هوایی توان از بین بردن «آلودگی‌ هوا» به معنای واقعی آن و جایگزینی اکسیژن خالص را ندارد. اما حقیقت دستگاه‌های تصفیه هوا چیست؟

دستگاه‌های تصفیه هوا، محصولاتی هستند که در اندازه‌های مختلف، تولید و روانه بازار می‌شوند. از مدل گردنی برای مصرف شخصی و تصفیه هوای داخل خودرو گرفته تا دستگاه‌های بزرگ برای مصارف خانگی و صنعتی، همگی تحت نام تصفیه هوا تولید می‌شوند. این دستگاه‌ها همان‌طور که از نام آن‌ها معلوم است، تنها می‌توانند هوا را در یک فضای بسته مانند اتاق، تصفیه کنند تا هوای محیط از مواد حساسیت‌زا، برخی میکروب‌ها، گرد و غبار، پرز فرش، مبل و موی حیوانات پاکیزه شود. دستگاه‌های تصفیه هوا، کارایی و بازده متفاوتی دارند که از 30 تا 99.99 درصد تفاوت می‌کند.

 

طرز کار تصفیه کننده هوا

روش های مختلفی که هریک تاثیرات مختلفی نیز دارند، میتوانند برای تصفیه هوا استفاده شوند.

 1. 1. ضد عفونیِ گرمایی: این تکنوژی از ضد عفونی با گرما از طریق یک هسته سرامیکی با شکاف های مویینه استفاده میکند که تا 200 درجه سانتیگراد داغ میشوند.

تصور میشود که با این روش 99/9% ریزگرده ها،باکتری ها،ویروس ها،گرده خاک ها،قارچ ها وهاگ هایشان، خاکستر میشوند.هوا از هسته سرامیکی و شکاف های آن توسط مکش  عبور میکند و سپس توسط صفحات انتقال گرما خنک میشود و دوباره رها میشود.(TSS) روش فیلتر کردن محسوب نمیشود زیرا که ریز گرده ها را نابود و یا به دام نمی اندازد.ادعا میشود که این روش زایعات خطرناک تولید نمیکند و یا به لایه اوزون صدمه نمیزند.

 

2.ضد عفونی با پرتو افکنی:این روش میتواند با لامپ های ماورای بنفش، هوایی که توسط مکش وارد میشود را ضد عفونی کند. این سیستم میتواند بسیار ساده باشد و از لامپ های محافظت شده ی ماورای بنفش و یک فن برای مکش هوا استفاده کند. سیستم های دیگری نیز در این سامانه تحویه هوا نصب میشوند تا تمام میکروارگانیسم های مرده ی عبور کرده از لامپ را پاک کند.

نکته کلیدی در این نوع ضدعفونی تنها نصب لامپ های فرابنفش و یک سیستم فیلترینگ خوب است تا میکروارگانیسم های مرده را پاک کند، مثلا یک سیستم تحویه هوا که طوری طراحی شده که در دید نباشد، می تواند گزینه بسیار خوبی باشد، بدین گونه محیط اطراف نیز از صدمه فرابنفش در امان میماند.

البته لامپ های فرا بنفش در بخش های سر بسته و رطوبت گرفته ی سیستم تحویه هوا نصب میشوند که از رشد میکروارگانیسم ها در این مکان های مرطوب جلوگیری کنند.موثر ترین روش برای پاکسازی هوا علاوه بر مکان های مرطوب قرار دادن این لامپ ها در مرکز کانال های تحویه هوا است که همزمان با حرکت هوا آنرا تصفیه میکنند

3.فیلترینگصفیه ی هوای فیلتر محور، گرده هارا بر اساس اندازه آنها به دام می اندازد.هوا از یک فیلتر عبور میکند و ریزگرد ها توسط این فیلتر به دام می افتند

این نوع تصفیه میتواند 99/97% ذرات را جمع کند و برای جمع کردن ذرات بزرگ  مناسب می باشند (مناسب برای محیط های پر گردوخاک)

 

4.تصفیه یونیزه:این سیستم از صفحات یا سوزن های باردار برای ایجاد یون در هوا استفاده میکنند این یون ها به ذرات هوا  و سپس به یک صفحه باردار میچسبند. این دستگاه مقداری اوزون و اکسیدان های دیگری را به عنوان محصول جانبی تولید میکند.

بیشتر یونیزر ها کمتر از 0.05 ppmاوزون تولید میکنند که یک استاندارد کاملا جهانی و کارخانه ای است. این دستگاه به طور کلی در دو نوع تولید میشود، فن دار و بدون فن

بدون فن ها بسیار کم صدا هستند و مصرف برق کمتری هم دارند اما سرعت و تاثیر آنها کمتر است.

فن دار ها موثر ترند و هوای فضا را بسیار سریعتر تصفیه میکنند.

 

 دستگاه بسیار خوب به همه ی معرفی میکنم .دستگاه  تصفیه هوای امسیگ المان است که با دو سال گارانتی وده سال خدمات پس از فروش عرضه میکند

 

 • فیلتر 7 گانه شامل : پیش فیلتر , فیلتر هپا , فیلتر کربن فعال , فیلتر
 • فرمال دیهاید , کاتالیست , یون منفی , لامپ UV
 • استفاده تکنولوژی برتر پلاسما با یون های مثبت و منفی
 • برای تصفیه هوا به بهترین نحو ممکن
 • استفاده از تکنولوژی نانو سیلور
 • سنسور هوشمند بررسی کیفیت هوای محیط
 • پوشش دهی 60 متر مربع ( تا 140 متر مربع )
 • آنــیون ژنراتور
 • تولید یـــون مــنفی بیش از 5 مــیلیون
 • تصـــفیه هوا با دقـت 99.9%
 • با کارایی CADR : 190
 • کنترل دستی و تنظیم زمان عملکرد
 • تنظیم سرعت
 • عملکرد Sleep
 • فیلتر های با کارایی بالا
 • از بین برنده انواع ذرات ریز , دود , بوی حیوانات خانگی , گرد و غبار
 • ویروس , فرمالدئید , بخار آمونیاک , باکتری ها و بوی نا مطبوع

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ