با بالا رفتن سن و عدم توانایی افراد برای راه رفتن، نیاز به استفاده از ابزارهای توان بخشی احساس می شود. البته استفاده از ابزارهای توان بخشی دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد که ممکن است بصورت موقت یا دائم باشند.

 

برخی از ابزارهای توان بخشی

  1. عصا
  2. واکر

 

حالات مختلف در هنگام استفاده از واکر

جهت استفاده از واکر از حالات مختلفی می توان استفاده کرد ولی این مساله باید توسط پزشک متخصص تعیین شود. در این مقاله به توضیح این حالات پرداخته ایم.

 

  1. پای سالم را بر روی زمین قرار داده و پای آسیب دیده را در بالای سطح زمین قرار دهید و فقط از پای سالم برای راه رفتن استفاده نمایید. (یعنی با یک پا راه بروید)
  2. هردو پا را بر روی زمین قرار دهید ولی به این صورت که تمام وزن خود را بر روی پای سالم قرار دهید.
  3. هر دو پای خود را بر روی زمین قرار دهید و تنها درصدی از وزن خود را بر روی پای آسیب دیده قرار دهید. که میزان آن توسط پزشک تعیین می شود.
  4. هردو پای خود را بر روی زمین قرار دهید و وزن خود را بطور مساوی بر روی دو پای خود قرار دهید.

 

عصا یا واکر؟!؟

بهترین شخص برای اینکه مشخص کند عصا یا واکر برایتان مناسب است، پزشک متخصص می باشد. ولی بهتر است بعد از عمل جراحی، شکستگی و یا برخی دیگر از آسیب های جدی تا مدتی از واکر استفاده گردد، زیرا هم استفاده از آن راحت تر و هم پایدارتر می باشد. آنگاه بعد از مدتی که شرایط شخص بهتر شد می تواند از عصا استفاده نماید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ