کارشناسان اخیرا تحقیقات جدیدی انجام داده اند که نشان می دهد کیسه آب گرم تا چه حدی می تواند خطرناک باشد. این مطالعه توسط پزشکان در دانشگاه Anglia Ruskin انجام گرفت. نتیجه این تحقیقات نشان داد که باید به درستی از کیسه آب گرم استفاده کرد و از خریدن کیسه های آب گرم ارزان قیمت و بی کیفیت که استاندارد نیستند باید اجتناب کرد.

در این مطالعه 50 بیماری که از ژانویه 2004 تا فوریه 2012 سوختگی ناشی از کیسه آب گرم داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. در 8 مورد استفاده نادرست از کیسه آب گرم مانند نشستن بر روی آن و یا ریختن آب خیلی داغ داخل کیسه آب گرم منجر به سوختگی شده بود.

در این مورد می توانید مقاله های "نکات ایمنی در مورد کیسه آب گرم" و "نحوه پر کردن کیسه آب گرم" را مطالعه نمایید.

در 17 مورد نیز کیسه آب گرم بدون هیچ دلیلی دچار پارگی شده بود و ترکیده بود. این موضوع نشان دهنده اهمیت کیفیت کیسه آب گرم می شود. پس حتما از کیسه آب گرمی استفاده کنید که استاندارد باشد.

در این تحقیق حدود 32% سوختگی به دلیل تماس مستقیم (تماس مستقیم کیسه آب گرم بدون پوشش با پوست) بوده است. همچنین شواهد نشان می داد که اکثر سوختگی ها بین ماه های فوریه و اکتبر رخ داده است و اکثر سوختگی ها آسیب های پوستی بوده اند. همچنین شکم و کمر شایع ترین قسمت های سوختگی بودند.

طول دوره درمان به طور متوسط 25.34 روز بوده است. در بین این موارد دو کودک و یک بیمار نیز بودند که دچار سوختگی شدید شده بودند و نیاز به پیوند پوست داشتند.

به طور کلی مزایای کیسه آب گرم بسیار بیشتر از خطرات آن است و خطرات آن به گونه ای است که اگر از کیسه استاندارد و با کیفیت استفاده کنید و نکات ایمنی در مورد استفاده از آن را به خوبی رعایت کنید بدون هیچ نگرانی می توانید از استفاده از آن لذت برید و هیچ خطری سلامتیتان را تهدید نکند.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ