در این مقاله تلاش شده است که انواع دستگاه بخور را به شما معرفی کنیم. با نظرات خودتان در پایین صفحه ما را همراهی کنید.

 

معرفی انواع دستگاه بخور

دستگاه بخور دستگاهی است که میتواند رطوبت را در یک اتاق یا یک ساختمان تنظیم کند. در خانه ها معمولا هدف استفاده از دستگاه بخور مرطوب کردن یک فضای کوچک است، درحالی که بخور های ساختمانی که به سیستم تهویه هوا متصل هستند رطوبت را در کل ساختمان تنظیم میکنند.

 

  1. بخور های ultrasonic : بخور های آلتراسونیک  از یک ورقه آهنی استفاده میکند که با فرکانسی به نام آلتراسونیک میلرزد تا قطرات ریز آب را ایجاد کند، این قطرات کاملا بی صدا به شکل یک ابر خنک از دستگاه خارج میشود و معمولا این کار توسط یک فن کوچک انجام می گیرد.

 

بخور دوجانبه آلترا سونیک : این بخور هم دارای بخار گرم است و هم بخار سرد، و کاملابه دلخواه تنظیم می شود.

 

  1. بخور های vaporizer : از دسته بخور هایی با بخار گرم است و با حرارت دادن و بخار کردن آب کار میکند(مصرف انرژی بالایی دارد) ، در مدل واپوریزر حتی می توان یک داروی تنفسی را اضافه کرد تا بخار آن به کاهش سلفه کمک کند. واپوریزر به دلیل داشتن بخار گرم بیشتر توسط پزشک توصیه میشود.

 

  1. بخور های impeller : مدل ایمپلر از دسته بخور هایی با بخار سرد است و از یک دیسک چرخان با سرعت بالا استفاده میکند تا بتواند آب را با به یک قطعه خاص به نام پخش کننده، بپاشد که این پخش کننده، آب را به ذرات بسیار ریز تبدیل میکند که در هوا معلق میشوند.

مخزن آب باید به نحوی وسواسی تمیز نگاه داشته شود زیراکه درغیر این صورت خطر پخش شدن باکتری ها و هاگ قارچ ها به داخل هوا بسیار زیاد میشود، و در این حالت این دستگاه می تواند منبع بیماری ها باشد.

 

4.بخور های evaporativ : رایج ترین نوع بخور های خانگی بخور های اواپروتیو هستند، با بخاری سرد که از اجزای ساده تشکیل شده یک مخزن، یک فیتیله و یک فن.

فیتله از یک جنس پر منفذ تشکیل شده که آب را از مخزن جذب میکند تا یک سطح بزرگتر برای تبخیر فراهم کند. فن نزدیک فیتیله جا گرفته و و هوا را به سمت فیتیله می راند تا عمل تبخیر انجام شود. میزان تبخیر از فیتیله به میزان رطوبت هوا بستگی دارد، در اتاق هایی با رطوبت کم، تبخیر بیشتری از فیتیله صورت میگیرد.

 

برای مشاهده محصولات بر روی دستگاه بخور کلیک کنید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ