ممکن است به علت مشکلاتی چون خشکی پوست، احساس خارش در چشم، سرفه یا گلوی خشک، شب ها از خواب بیدار شوید. یا در منزلتان کف پوش های چوبی یا مبلمان چوبی خشک و شکسته شود و ... .

دلیل این چنین مشکلاتی، خشکی هواست و راه حل این مشکل دستگاه های بخور خانگی است.

سطوح مناسب رطوبت محیط

استفاده از دستگاه های بخور در فصل زمستان افزایش می یابد، دلیل این مسئله آن است که هوای سرد، رطوبت کمتری دارد و به همین خاطر موجب ایجاد این چنین مشکلاتی می گردد.

میزان رطوبت طبیعی موجود در هوا برای آسایش و راحتی انسان حدودا 60-40% است که در فصل زمستان میزان رطوبت 10% کاهش می یابد (البته وسایل گرمایشی در منزل نیز موجب کاهش رطوبت بیشتر می گردند).

لذا به منظور آگاهی از کاهش رطوبت می توانید از سنسورهایی جهت تشخیص رطوبت هوا استفاده کنید.

راهنمای خرید دستگاه بخور

دستگاه های بخور به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • دستگاه بخور گرم

روش عملکرد:دستگاه بخور گرم با استفاده از یک المنت حرارتی، آب را در دمای 100 درجه سانتی گراد به جوش می آورد و بخار خروجی آن 55 درجه سانتی گراد است.

خاصیت درمانی:برای پاکسازی بینی و سینوس های مسدود شده مناسب می باشد.

 

  • دستگاه بخور سرد

روش عملکرد: دستگاه بخور سرد خاصیت اولتراسونیک دارد که قطرات آب را به ذرات کوچکی تبدیل کرده و به صورت پودر آب در محیط پخش می کند.

خاصیت درمانی: برای آلرژی و بیماران مبتلا به آسم بسیار مناسب است.

نکات قابل توجه

دستگاه بخور سرد از برق کمتری استفاده می کند، ولی احتمال رشد باکتری در آن بیشتر است، لذا باید به طور مداوم تمیز گردد.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ