قبل از پاسخ به این سوال در ابتدا باید به نیاز دستگاه تنفسی اشاره کنیم.

جهت استنشاق راههای هوایی تنفسی انسان بخصوص حبابچه های هوایی نیاز به هوای گرم و مرطوب دارند و نه هوای سرد. چنانچه شما هوای سرد و یا خشک استنشاق نمایید مثل تنفس در یک هوای سرد زمستانی، هوا پس از عبور از مخاط بینی و چرخش هوایی در این منطقه گرم شده و بتدریج که به انتهای راه هوایی میرسد رطوبت را در طی مسیر از مخاط راه هوایی کسب میکند.

بدین ترتیب هوای رسیده به حبابچه های هوایی گرم و مرطوب خواهد بود. این پدیده  بخصوص در افراد دارای حساسیت ریوی از جمله بیماران آسمی دارای اهمیت بیشتری است چون این افراد تنفس تند دارند و فرصت کافی برای گرم و مرطوب کردن هوا را نداشته و در یک حمله نفس تنگی هوای سرد و خشک بجای هوای گرم و مرطوب به انتهای ریه میرسد و در بازدم این افراد بر عکس سایرین هوای مرطوب خارج میشود که نهایتا این مساله باعث خشکی راه هوایی ایشان میشود و سلامتی آن ها را به خطر می اندازد.

از طرفی دیگر گاهی لازم است فرد از بخور سرد استفاده کند و آنهم در زمان حمله خروسک "croup"میباشد. در اینجا سرما باعث تنگی عروق حنجره و راههای هوایی شده و بدینسان راه هوایی را از حالت تورم خارج مینماید. در منابع پزشکی استفاده از بخور سرد فقط در حمله خروسک و برونشیولیت حاد اشاره گردیده و لا غیر.

نکته دیگر این است که طولانی  و یا دائم روشن گذاشتن دستگاه بخور چه سرد و یا گرم باعث رشد و تکثیر عوامل آلرژن از جمله مایت و قارچهای میکروسکوپی میشود که بخصوص در افراد آلرژیک باعث تشدید علائم آلرژی میشود.

نتیجه:

  1. در زمان حمله خروسک و برونشیولیت از بخور سرد استفاده کنید.
  2. در سرماخوردگی و حملات آسم بخور گرم ارجح است.
  3. روشن نمودن طولانی دستگاه بخور چه سرد و چه گرم توصیه نمیشود.

 

در انتها از شما دعوت می کنیم که صفحه دستگاه های بخور متنوع امسیگ را نیز مشاهده نمایید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ