هر دستگاهی با توجه به عملکردی که دارد مزایا و معایب خاص خود را دارد. دستگاه بخور نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بررسی کامل این دستگاه می پردازیم تا بهتر با ویژگی های این دستگاه آشنا شوید.

 

میزان رطوبت مناسب برای هوا

در فصول مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی میزان رطوبت هوا متغیر است و گاهی اوقات رطوبت هوا به طور چشمگیری کاهش می یابد. رطوبت مناسب بین 25 تا 50 درصد است. اگر میزان رطوبت هوا از این مقدار کمتر باشد مشکلاتی مانند خشکی گلو، خشکی پوست و خشکی مجاری تنفسی برای شما به وجود می آید. رطوبت هوا بیش از این مقدار نیز باعث افزایش رشد میکروب ها و قارچ ها می شود و برای سلامتی شما مضر است.

 

رطوبت هوا چه کاری انجام می دهد؟

از آنجایی که در زمستان هوا خشک می شود و از طرفی استفاده از وسایل گرمایشی این مساله را تشدید می کند، نیاز دارید تا با استفاده از یک دستگاه بخور رطوبت پیرامون خود را تامین سازید. از طرفی هوای مرطوب باعث می شود شما احساس گرمای بیشتری کنید و در هوای مرطوب به راحتی می توانید دمای ترموستات خود را نیز پایین بیاورید بدون این که احساس سرما کنید.

هوای مرطوب به تنفس بهتر شما نیز کمک می کند. زمانی که مجاری تنفسی شما خشک باشند، تنفس شما سخت تر می شود و با هوای مرطوب بهتر می توانید نفس بکشید.

رطوبت هوا مانع از انتشار ویروس ها می شود و از این جهت برای جلوگیری از سرایت بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی بسیار مفید است. برای کسانی که مبتلا به آسم هستند تنفس بسیار مشکل است. اگر از دستگاه بخور استفاده نمایند تنفسی راحت تر خواهند داشت اما باید به این نکته نیز توجه کنید که میزان رطوبت محیط از 50 درصد بالاتر نرود. زیرا محیط مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها به وجود می آورد و حتی باعث بروز حساسیت های آلرژیک شود.

 

بررسی دستگاه بخور

برخی از دستگاه های بخور توسط سازمان غذا و دارو ( FDA ) تنظیم نمی شوند. زیرا برخی معتقدند از دستگاه بخور تنها برای راحتی می توان استفاده کرد اما به دلیل تاثیرات سلامتی که دارد و از طرفی می توان از آنها برای بخور دادن داروها نیز استفاده کرد ‌باید حتما توسط FDA تایید شوند.

با توجه به این که در چند سال اخیر در طراحی دستگاه های بخور پیشرفت بسیاری به وجود آمده است، اما هم چنان این دستگاه ها به سختی تمیز می شوند. تمیز نگهداشتن بخور بسیار مهم است. زیرا در صورت تمیز نبودن دستگاه بخور،‌ خود به عنوان منبع آلودگی و پخش میکروب ها و ویروس ها عمل می کند. همچنین اگر آبی که داخل دستگاه بخور می ریزید آلوده باشد،‌ دستگاه بخور آلودگی ها را به محیط خود منتقل می کند.

برای پر کردن دستگاه بخور بهتر است از آب تصفیه شده استفاده نمایید. زیرا آب معمولی دارای مواد معدنی است و دستگاه بخور این مواد را به صورت ذرات گرد و غبار سفید در هوا پراکنده می کند.

در نهایت دستگاه بخور بسیار مفید است اما اگر موارد ایمنی آن را رعایت نکنید و آن را تمیز نگه ندارید دارای عملکرد معکوس خواهد بود.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ