سالمندان به دلیل بالا رفتن سن، سکته ی قلبی و ... قادر به جابجایی و حرکت در تشک خود نیستند، به همین خاطر احتمال ابتلا به زخم بستر در این افراد وجود دارد.

زخم بستر یا زخم های مرطوب بر اثر ایجاد فشار بین سطح خارجی پوست و سطح تشک و عدم وجود اصطکاک بین آن ها بوجود می آید.

 

تشک مواج به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرند

  1. درمان درد و رنج ناشی از زخم بستر و جلوگیری از پیشرفت بیشتر آن.
  2. پیشگیری از ایجاد زخم بستر در افرادی که مجبور هستند طولانی مدت در تشک باشند.

 

عملکرد تشک مواج چگونه است؟

عملکرد این تشک اینگونه است که متناسب با وزن بیمار تنظیم می شود. هوا درون تشک بصورت اتوماتیک در گردش می باشد و این عمل موجب کاهش فشار بر روی نقاط مختلف بدن و توزیع آن در تمامی نقاط بدن گردد.

کاهش فشار نیز در نهایت موجب کاهش احتمال ابتلا به زخم بستر و جلوگیری از آن می گردد.

 

زخم بستر در چه کسانی ایجاد می گردد؟

این بیماری بیشتر در افرادی که به صورت همیشگی و یا موقت مجبور به ماندن در رختخواب هستند ایجاد می گردد. در صورتی که این بیماری ایجاد گردد، درمان آن بسیار مشکل می باشد و باید تحت نظر پزشک متخصص درمان شود.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ