ماساژ صورت بصورت حرکات دایره ای کوچک و اعمال فشار (البته به صورت ملایم و آهسته) به نقاط مختلف صورت انجام می گیرد. البته توجه کنید که در حین انجام ماساژ نباید پوست صورت به طرف پایین کشیده شوند و باید این حرکات به طرف بالا باشند.

 

به عنوان مثال به دو طرف گوشه های دهان، گوشه های داخلی چشم، پیشانی و ... می توان اشاره کرد.

 

چه زمانی نباید ماساژ صورت را انجام دهیم؟

 

  1. در صورتی که پوست صورتتان دارای زخم یا بریدگی، عفونت یا التهاب پوستی و یا هرنوع مشکل جدی دیگری باشد، قبل از انجام ماساژ حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

 

  1. همچنین در مواقعی که پوستتان در معرض مستقیم اشعه ی خورشید قرار دارد، نباید ماساژ را انجام دهید.

 

قبل از انجام ماساژ صورت چه نکاتی باید رعایت گردد؟

 

  1. پیش از انجام ماساژ ابتدا باید فرد ماساژ دهنده، دست هایش را با آب و صابون بشوید و برای انجام ماساژ از روغن ها و کرم های ماساژ استفاده نماید.

 

  1. فرد ماساژ گیرنده نیز باید صورت خود را با آب و صابون بشوید تا هیچ گونه آرایش و آلودگی بر روی پوست صورت باقی نماند.

 

  1. به منظور افزایش تاثیرات ماساژ می توانید ابتدا به پوست صورت خود بخور دهید و سپس ماساژ را انجام دهید. زیرا استفاده از بخور باعث باز شدن منافذ پوست و جذب شدن سریع هر آنچه که بعد از آن استفاده نمایید، می گردد.

 

  1. در صورتی که برای انجام ماساژ از کرم ها و روغن های گیاهی استفاده نشود، نه تنها تاثیر مطلوبی نخواهد داشت بلکه موجب افزایش تعداد چین و چروک های پوست نیز می گردد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ