مقدمه

افرادی که مبتلا به سنگ کلیه هستند، می دانند که درد آن غیر قابل تحمل است. سنگ کلیه بدون هیچ گونه اقدامات پیشگیرانه ظاهر می شود. برای کسانی که سنگ کلیه کوچک دارند، مشکل حادی وجود ندارد ولی در موارد دیگر خیر.

 

طریقه ی شکل گیری سنگ کلیه

سنگ کلیه به این صورت شکل می گیرد که برخی از مواد شیمیایی به صورت کریستال در ادرار فرد متمرکز شده، آن گاه کریستال ها به توده های بزرگتر (سنگ کلیه) تبدیل می شوند که می توانند از مجاری ادرار عبور کنند. در صورتی که مجاری ادرار را مسدود کند، باعث ایجاد درد می شود.

 

روش های جلوگیری از سنگ کلیه

 

  1. نوشیدن آب به مقدار زیاد

نوشیدن آب فراوان موجب دفع مواد شیمیایی در ادرار شده که باعث ایجاد سنگ کلیه می گردد، لذا به مقدار زیاد آب بخورید.

 

  1. دریافت کلسیم به میزان کافی

در صورتی که کلسیم بیش از حد در رژیم غذاییتان موجود باشد، احتمال شکل گیری سنگ کلیه بالا می رود. لذا اطمینان حاصل کنید که کلسیم را به میزان کافی دریافت کنید.

 

  1. کاهش مصرف سدیم

مصرف سدیم بالا منجر به افزایش مقدار کلسیم در ادرار شده و بدین ترتیب احتمال شکل گیری سنگ کلیه بالا می رود. شایان ذکر است که کاهش مصرف سدیم برای فشار خون و قلب نیز مناسب است.

 

  1. کاهش مصرف پروتئین حیوانی

مصرف بیش از حد پروتئین حیوانی مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و غذاهای دریایی موجب ایجاد سنگ کلیه می گردد. لذا در مصرف پروتئین حیوانی توجه کنید.

 

  1. مصرف برخی از مواد مغزی به میزان کافی

چغندر، شکلات، اسفناج، چای، آجیل و ... به ایجاد سنگ کلیه کمک می کند. لذا بهتر است در میزان مصرف آن ها توجه کنید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ