شاید نگران این مسئله باشید که سنتان به خاطر چین و چروک بیشتر از مقدار واقعی به نظر برسد، لذا در تلاش برای از بین بردن آنها هستید. برای گرفتن نتایج بهتر بر روی پوستتان می توانید نکات زیر را رعایت کنید.

 

روش های کاهش چین و چروک صورت

 

  1. دوری از خورشید

نور خورشید باعث افزایش چین و چروک صورت می گردد، لذا بهتر است از آن فاصله بگیرید.

محققان همچنین بر روی دو قلوهای همسان این آزمایش را انجام دادند، بدین صورت که نور خورشید بر روی یکی از آن ها محدود کرده و بر روی دیگری خیر. آن ها مشاهده کردند که کسی که کمتر در معرض نور خورشید قرار گرفته نسبت به دیگری، از پوست با چین و چروک کمتری برخوردار است.

 

  1. استفاده از کرم ضدآفتاب

با توجه به تاثیرات مخرب نور خورشید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا هم از بیماری های پوستی و هم ایجاد چین و چروک صورت جلوگیری کنید.

 

  1. عدم سیگار کشیدن

دود سیگار باعث جلوگیری از کلاژن سازی پوست می گردد که از اجزای مهم پوست می باشد. افرادی که سیگار می کشند از پوست نازک تری نیز برخوردارند.

 

  1. خواب کافی

به گفته ی متخصص پوست، افرادی که خواب کافی نداشته باشند، کورتیزول بیشتری در بدن آنها تولید می شود که هورمون رشد است. همچنین موجب افزایش چین و چروک صورت می گردد.

 

  1. خوابیدن به پشت

خوابیدن به جانب در طولانی مدت موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت و گونه ها می گردد، لذا بهتر است که به پشت بخوابید.

 

  1. خوردن ماهی

خوردن ماهی به خصوص ماهی قزل آلا توصیه می شود. زیرا ماهی سرشار از پروتئین است که یک منبع مهم برای پوست می باشد.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ