ترازو وسیله ای برای اندازه گیری وزن اجسام و انسان هاست که از دیرباز مورد توجه تمامی افراد بوده است. البته ترازوها جهت مصارف گوناگونی تولید شده اند. به عنوان مثال ترازو جهت اندازه گیری وزن موادغذایی، طلا، وزن انسان و ... وجود دارند که هر کدام از آنها با توجه به نوع کاربردشان داری حداقل و حداکثر مقادیر قابل اندازه گیری می باشند.

تاریخچه ی ترازو به 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد که می توان شواهد آن را از تصاویری که بر روی مقبره فراعنه ی مصر وجود داشته یافت.

 

طریقه ی صحیح خواندن از روی ترازوی مکانیکی

مرحله ی اول: ابتدا تمام لباسهای سنگین خود را در آورده، سپس بر روی ترازو بروید. در حین اندازه گیری تمام وزن خود را به صورت صحیح بر روی دو پای خود پخش کنید.

مرحله ی دوم: در حین اندازه گیری مشاهده می کنید که عقربه ترازو در حال حرکت می باشد تا در نهایت بر روی عدد مربوط به وزنتان بایستد.

 

بررسی درصد چربی بدن

البته نمونه ی دیگری از ترازوها موجود هستند که جدیدترین نوع ترازو می باشند. در این نمونه شاخص توده بدنی مانند عضله، استخوان، چربی و آب بدن نمایش داده می شود که در مقالات بعدی بیشتر در ارتباط با ان ها توضحیح داده خواهد شد.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ