حتما برای شما هم پیش آمده که دچار جراحت شده باشید و برای بهبود آن به یاد کیسه آب گرم بیفتید. البته برای تسکین بسیاری از درد ها با قرار گرفتن کیسه آب گرم تسکین می یابند. اما برای محل های که خونریزی داشته باشند و همچنین رفع کبودی ها استفاده از کیسه یخ توصیه می شود.

حتی زنان باردار نیز می توانند جهت تسکین دردهای بارداری از کیسه های آب گرم استفاده کنند. استفاده از بطری های پلاستیکی برای کیسه های آب گرم بسیار مناسب است زیرا آنها نرم، انعطاف پذیر و راحت هستند. اگر بوی پلاستیک شما را آزار می دهد، بهتر است از کیسه های آب گرمی که از پلاستیک بدون بو ساخته شده اند استفاده کنید. همچنین باید توجه داشت که کیسه بدون درز باشد زیرا احتمال نشتی دارد.

حال که با برخی موارد از کاربردهای کیسه آب گرم آشنا شدید، در ادامه 8 مورد از کاربردهای مفید کیسه آب گرم را نیز مطالعه نماید.

 

کاهش سندروم قاعدگی

در زمان قاعدگی ماهانه برای کاهش درد می توان به جای استفاده از داروهای ضد درد، از کیسه آب گرم استفاده کرد. یک کیسه آب گرم را پر کنید و بر روی شکم خود قرار دهید. گرمای کیسه باعث می شود که درد ناشی از قاعدگی رفع شود. استفاده از کیسه آب گرم همچنین موجب کاهش تنگی عروق خونی و بهبود جریان خون در رحم می شود.

 

درد پشت

اگر به طور مرتب پشت شما درد می گیرد، یک کیسه آب گرم یک راه حل خوب برای شماست. طبق گفته لوری گروسمن، یک متخص جراحی مجاز و بنیانگذار گروه پزشکی هومیوپاتی در دانشگاه نیویورک، با استفاده از درمان گرم و سرد می تواند به کاهش درد کمک کند. کمپرس سرد برای التهاب بهتر است و به کاهش تورم کمک می کند ولی کمپرس گرم برای کاهش اسپاسم عضلانی و گرفتگی عضلات مناسب است.

 

تسکین سردرد

با استفاده از کیسه آب گرم و یا سرد، می توانید سردرد خود را تسکین دهید. بنا به شرایط یکی از این دو نوع درمان مناسب است. اما خوشبختانه کیسه آبگرم به عنوان کیسه آب سرد نیز استفاده شود و می توان با آن هم کمپرس سرد و هم کمپرس گرم انجام داد.

 

کیسه یخ

به جای پر کردن بطری با آب گرم، آن را تا نیمه پر کنید و سپس آن را در فریزر قرار دهید و بلافاصله آن را به کیسه یخ تبدیل کنید تا جراحت ها، کبودی ها و التهاب ها را تسکین دهد.

 

گرم در تخت خواب

در شب های سرد زمستانی گرم بودن تخت خواب بسیار لذت بخش است. شما می توانید درون کیسه خود، آب گرم بریزید و آن را حدود 10 دقیقه قبل از رفتن به تخت، زیر پتو قرار دهید. به این صورت تخت شما گرمای لذت بخشی پیدا می کند.

 

آب دادن به گیاهان

زمانی که آب کیسه دیگر گرم نیست و نیازی به آب گرم درون کیسه آب گرم ندارید می توانید آب آن را برای گیاهان خود استفاده کنید و یا با آن آب ظرف آب حیوان خانگی خود را پر کنید.

 

مزایای بهداشتی و کبد

استفاده از کیسه آب گرم و قرار دادن آن بر روی شکم، باعث بهبود عملکرد معده و کبد شما می شود و مزایای بهداشتی و سلامتی برای شما به همراه دارد. برای تاثیر بیشتر کیسه آب گرم را به مدت چند ساعت بر روی شکم خود قرار دهید.

 

رهایی از گرفتگی معده

اسهال هرگز خوشایند نیست. در زمان گرفتگی معده استفاده از کیسه آب گرم می تواند بسیار مفید باشد. اسهال همراه با گرفتگی معده بسیار دردناک است که با گرم کردن شکم درد آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. یک دوش آب گرم بگیرید، سپس بخوابید و کیسه آب گرم را بر روی شکم خود قرار دهید و اجازه دهید گرما کار خود را انجام دهد.

راهنمایی از طریق تماس تلفنی در مورد مزایای استفاده از کیسه آب گرم

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ