• یخ فوق العاده است، یک روش درمانی بسیار ساده و رایگان است که به راحتی در دسترس همه قرار دارد. از یخ می توانید برای کاهش درد و رفع کبودی استفاده نمایید.

 

  • قرار دادن یک کیسه یخ در محل جراحت، نه تنها درد ناشی از آن را تسکین می دهد، بلکه باعث می شود جریان خون کندتر شود و از شدت خونریزی شما کاسته شود. همچنین برای کاهش اسپاسم های شدید و تسریع روند بهبودی بسیار مفید است.

 

  • یخ بسیار عالی برای درمان است اما یک نکته مهم در مورد استفاده از آن وجود دارد. این نکته مهم این است که شما نباید هرگز بیش از 20 دقیقه یخ را بر روی یک محل قرار دهید. نه کمتر و نه بیشتر.

 

  • قرار دادن آن کمتر از 20 دقیقه از مزایای آن کم می کند و اگر بیشتر از آن قرار دهید تاثیر معکوس دارد و مانند گرمادرمانی عمل می کند و مغز ممکن است احتمال انجماد بافت را بدهد.

 

  • از نظر پزشکی یخ تاثیر زیادی بر روی بافت های بدن دارد و نتایج مفیدی به همراه دارد.

 

  • با استفاده از کیسه یخ می توانید استرس و اضطراب را کاهش دهید و از سردردهای میگرنی نیز رهایی یابید. یخ با تاثیر بر جمع شدن خون در جمجمه، کاهش فشار مغز و اطراف مغز در کاهش سردرد موثر است. سردردهای میگرنی معمولا با افزایش فشار در مغز همراه هستند و این فشار، درد غیرقایل تحملی را ایجاد می نماید. با استفاده از کیسه یخ می توانید سردردهای میگرنی خود را کاهش دهید.

 

  • این کار را می توانید تا زمانی که سر دردتان بهبود نیافته است ادامه دهید اما فراموش نکنید که بعد از هر 20 دقیقه قرار دادن یخ به مدت 10 دقیقه آن را از روی پوستتان بردارید.

 

  • در مراحل اولیه آسیب، حداقل سه بار در روز استفاده از کیسه یخ لازم است حتی اگر درد شما کاهش پیدا کرد حتما تا 3 بار این کار را تکرار کنید.هنگامی که در یک قسمت بدن التهاب به وجود می آید، گرما نباید استفاده شود. کیسه آب گرم برای استراحت ماهیچه ها مفید است اما زمانی که بافت ها دچار التهاب می شوند نباید از آن استفاده نمایید.

 

  • گرما باعث انبساط عروق و رگ های خونی می شود و جریان خون را سریع تر می کند. التهاب و تورم به دلیل تجمع خون و پاره شدن رگ های خونی است. در چنین زمانی، گرمادرمانی و استفاده از کیسه آب گرم با افزایبش جریان خون وضعیت را بدتر می کند. در چنین شرایطی استفاده از کیسه یخ باعث کاهش جریان خون و در نتیجه کاهش التهاب و تورم می شود و از طرفی کاهش درد را نیز به دنبال دارد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ