با شروع فصل سرما و سرد شدن هوا مشکلاتی مانند خشکی بینی، گلودرد و سرماخوردگی افزایش می یابند. این مشکلات به دلیل خشکی هوا بدتر می شوند. از طرفی استفاده از سیستم های گرمایشی هوا را بیشتر خشک می کند و نیاز به دستگاهی که هوا را مرطوب کند افزایش می یابد. در چنین شرایطی شما به سراغ خرید دستگاه بخور می روید. اما قبل از خریدن دستگاه بخور باید بدانید چه نوع دستگاه هایی در بازار هستند و هر کدام چه ویژگی ها و خصوصیاتی دارند تا خریدی مناسب و به صرفه و کاربردی داشته باشید.

در بازار با توجه به نیاز های متفاوت به مرطوب کردن هوا دو نوع دستگاه بخور موجود است:

  • دستگاه بخور سرد
  • دستگاه بخور گرم یا داغ

در این مقاله سعی کرده ایم از هر جنبه هر دو نوع را مورد بررسی قرار دهیم و ویژگی های هریک را معرفی کنیم.

 

مصرف برق

دستگاه بخور گرم به دلیل این که آب را با المنت هایی که دارد گرم می کند، مصرف برق بیشتری نسبت به دستگاه بخور سرد دارد.

 

مصارف درمانی

برای درمان سرماخوردگی و درمان خشکی سینوس ها، بخور سرد خیلی بهتر از بخور گرم است.

 

انتقال ویروسی

در هوای خشک ویروس ها خیلی راحت تر منتقل می شوند. استفاده از بخور سرد در این مواقع بسیار بهتر از بخور گرم است. تحقیقات نشان داده است که افزایش رطوبت محیط بیش از 40 درصد احتمال سرایت بیماری های آنفولانزا و سرماخوردگی را کاهش می دهد.

 

استفاده در اتاق کودکان

در محیط هایی که کودکان هستند استفاده از بخور گرم بسیار خطرناک است و توصیه می شود از بخور سرد برای اتاق کودکان خود استفاده کنید.

 

رطوبت دادن به پوست

برای رطوبت دادن به پوست بخور گرم بسیار مناسب تر است و به شفافیت پوست نیز کمک زیادی می کند.

 

قیمت

دستگاه های بخور گرم ارزان تر هستند و دسترسی به آنها نیز ساده تر است.

 

نگهداری

مخزن بخور های سرد باید هر روز با آب و صابون شسته شوند و برای پر کردن مخزن آن ها بهتر است از آب سرد جوشیده شده استفاده کرد.

 

پوشش دهی

پوشش دهی دستگاه بخور سرد بیشتر از دستگاه بخور گرم می باشد.

 

برند EmsiG آلمان دستگاه های بخور متنوعی را در هر دو نوع سرد و گرم تولید کرده است. شما می توانید این محصولات را در صفحه دستگاه بخور امسیگ مشاهده نمایید.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ