مهم ترین ویژگی های دستگاه بخور (1)

دستگاه بخور گرم بهتر است یا سرد؟ این سوالی است که در ذهن همه وجود دارد و می خواهند بدانند کدام یک بهتر است و هر کدام چه کاربردهایی دارند.  برخی ها فقط می خواهند بدانند که بهترین دستگاه بخور کدام است و یا برخی در مورد فیلترهای هوا در این دستگاه نگران هستند. اما ما می خواهیم عمیق تر به این موضوع بپردازیم. در این مقاله به چندین نکته در مورد دستگاه بخور می پردازیم که شما را در انتخاب مناسب ترین دستگاه بخور یاری می کند.

 

تفاوت بین بخور سرد و گرم

افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند تمایل به گرما دارند و به طور طبیعی بخور گرم را انتخاب می کنند. اما افرادی که در مناطق گرمسیری هستند آخرین چیزی که میخواهند گرما است. به این دلیل از بخور سرد استقبال بهتری می کنند. البته امروزه دستگاه های بخوری نیز تولید شده اند که دارای هر دو ویژگی بخور سرد و گرم هستند.

از طرفی بخور گرم برای افرادی که سینوزیت دارند بهتر است و بخور سرد برای نوزادان و کودکان مناسب تر است یعنی دستگاه های بخور برای سلامتی بسیار مفید و کار آمد هستند.

 

مهمترین ویژگی های یک دستگاه بخور

 

سهولت در تمیز کردن

از آنجایی که دستگاه بخور نیاز به تمیز کردن روزانه دارد، سهولت در این امر نیز یکی از مواردی است که در هنگام خرید یک دستگاه بخور باید به آن توجه کنید. برخی دستگاه های بخور تانک آب جداشونده دارند که شما می توانید در هنگام تمیز کردن آن را جدا کنید و بشویید.

 

بخار مناسب

داشتن خروجی بخار خوب یکی از ویژگی های عالی برای یک دستگاه بخور است. خروجی بخار کم میزان رطوبت اتاق را به خوبی تامین نمی کند ولی دستگاه های بخوری که دارای خروجی بخار مناسب هستند، به سرعت رطوبت محیط را افزایش می دهند و سریعتر عمل می کنند.

 

ادامه ویژگی های دستگاه بخور در بخش دوم همین مقاله آورده شده است.

 

به اشتراک بگذارید:

دیدگاه شما