مقدمه

یخ موجب کاهش تورم و التهاب در نقطه ی آسیب دیده می گردد و همچنین برای درمان جوش های پوستی نیز موثر است.

یخ چگونه به بهبود جراحات کمک می کند؟

هنگامی که جراحتی در بدن ایجاد می شود این مساله باعث تشدید عروق خونی می گردد. با استفاده از یخ می توان جریان خون و درد را در نقطه ی آسیب دیده کاهش دهیم.

موارد استفاده از کیسه یخ:

  • بعد از یک ورزش سنگین:

زمانی که ورزش می کنیم فشار زیادی به عضلاتمان وارد می شود و با استفاده از کیسه یخ می توان این فشار را کاهش داده و مانع از گرفتگی عضلات شویم.

 

  • گرم بودن بیش از حد نقطه ی آسیب دیده:

گرم بودن نقطه ی آسیب دیده به معنای ایجاد عفونت یا التهاب است، با استفاده از کیسه یخ تا حدودی می توان، مانع از آن شد.

 

  • ساعات اولیه بعد از آسیب دیدگی:

استفاده از کیسه یخ در ساعات اولیه ی ایجاد آسیب دیدگی، مانع از ایجاد التهاب و ورم در محل آسیب دیده می گردد. زیرا اگر دیرتر اقدام کنید، التهاب و ورم ایجاد شده موجب ایجاد درد و در نهایت عدم تحرک بهتر محل مورد نظر می شود.

نکات قابل توجه برای استفاده از کیسه یخ:

  • در هنگامی که از یخ یا کیسه یخ بر روی پوست استفاده می کنید، ممکن است پوستتان شروع به احساس خارش یا خراشیدگی کند که این می تواند نشانه ی یخ زدگی باشد. لذا بهتر است که در هنگام استفاده ازکیسه یخ به مدن زمان استفاده از آن توجه کنید.
  • همچنین بهتر است برای جلوگیری از تماس مستقیم سرما با پوست و آسیب رسیدن به آن، از پارچه یا حوله استفاده کنید.

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ