دانشمندان اخیرا ثابت کرده اند که حرف مادربزرگ ها که می گفتند گرما برای تسکین درد قاعدگی موثر است، درست است. گرما دادن به شکم برای کاهش درد قاعدگی توصیه ای است که از قدیم نسل به نسل بین زنان رواج داشته است. اما اکنون دانشمندان این عقیده را از نظر علمی ثابت کرده اند.

دانشمندان معتقدند که قرار دادن کیسه آب گرم بر روی شکم علاوه بر کاهش درد قاعدگی، درد ناشی از کم خونی را نیز کاهش می دهد. آنها می گویند قرار دادن کیسه آب گرم بر روی شکم یا کمر به مدت یک ساعت می تواند به طور قابل توجهی درد شکم را کاهش دهد.

محققانی از دانشگاه کالج لندن به این نتیجه رسیدند که گرما درمانی باعث مسدود کردن پیام های درد به مغز می شود و از این طریق درد را کاهش می دهد.

دکتر براون کینگ، یافته های خود را در کنفرانس سالانه انجمن فیزیولوژیکی جامعه بدین صورت بیان کرد که " گرما علاوه بر این که راحتی و آرامش به همراه دارد، مانند یک داروی تسکین دهنده درد نیز عمل می کند و عملکرد آن بسیار مشابه داروهای کاهش دهنده درد است."

گرما درمانی عملکردی مشابه با داروهای ضد درد دارد و مانند آنها پیام های ارسالی به مغز را غیر فعال می کند.

دانشمندان دریافتند که اگر گرمایی بیش از 40 درجه را بر روی محلی که احساس درد می کنید قرار دهید، گیرنده های عصبی دریافت کننده درد در آن محل دچار آسیب می شوند و پیغام درد به مغز ارسال نمی شود و در نتیجه احساس کاهش درد را به دنبال دارد. گرما درمانی بسیار مفید است اما گاهی اوقات کار داریم و برنامه های شلوغمان به ما اجازه استفاده از آن را نمی دهد. اما شما می توانید با استفاده از یک کیسه آب گرم بسیار راحت هم به کار خود برسید و هم از مزایای کیسه آب گرم و کاهش درد ناشی از آن بهره مند شوید.

استفاده از کیسه آب گرم علاوه بر راحتی و آرامش بسیار مقرون به صرفه است. از طرفی شما دیگر نیازی به استفاده از دارو برای کاهش درد ندارید و مزایای سلامتی نیز برای شما به همراه دارد. شما بدون هیچ نگرانی ای می توانید به راحتی با یک کیسه آب گرم درد خود را تسکین دهید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ