قبل از هر بار استفاده از دستگاه بخور باید آن را تمیز کنید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای تمیز کردن دستگاه بخور می توانید از توضیحات دفترچه راهنمای آن استفاده نمایید. در اینجا چند دستورالعمل برای این کار معرفی کرده ایم.

 

  1. دستگاه های بخور با ظرفیت کمتر از 5 لیتر

هر روز مخزن آن را خالی کنید و آن را تمیز نمایید و خشک کنید و زمانی که میخواهید از آن استفاده نمایید آن را مجددا پر نمایید.

هر 7 روز نیز آن را خالی کنید و داخل آن را با یک ماده سفید کننده ( 1 قاشق چایخوری سفیدکننده داخل 1 لیتر آب)‌ پر کنید. به مدت 20 دقیقه آن را خوب بشویید. با برس زباله های معدنی آن را تمیز کنید و دوباره آن را با 50 درصد محلول سرکه بشویید.

 

  1. دستگاه های بخور با ظرفیت بیشتر از 5 لیتر

آن را به صورت روزانه خالی کرده و با آب تمیز مجددا آن را پر نمایید.

هر 3 روز یک بار سطوح آن را با هیدروژن پراکسید یا سرکه شستشو دهید.

هر دو هفته یک بار دستگاه را مطابق دستورالعمل بالا با سفید کننده به خوبی ضدعفونی نمایید.

 

در برخی از مدل های دستگاه بخور از خاصیت ضد میکروبی و ویژگی ضد باکتری نام برده شده است. اما با این حال شما دستگاه خود را به خوبی و به صورت منظم تمیز نمایید، زیرا میکروب ها هنوز هم امکان رشد در آن ها را دارند.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ