تاریخچه

ماساژ درمانی قدمت هزار ساله دارد که در کشورهایی چون چین، ژاپن، هند، کشورهای عربی، مصر، یونان، رم ، آمریکا و ایران وجود داشته است.

همچنین ماساژ بین ورزشکاران نیز طرفداران بسیاری داشته است.

هدف از انجام ماساژ

همواره مردم از ماساژ در جهت رسیدن به سلامتی و کاهش درد در نواحی مختلف بدن استفاده می کنند و از داروهای شیمیایی که به منظور کاهش درد هستند، بهتر بوده و بدون عوارض می باشد.

طریقه ی انجام ماساژ

ماساژ می تواند از طریق وارد آوردن فشار در نقاط مورد نظر یا کشش و ...انجام شود، یا طریق تجهیزات و دستگاه هایی چون دستگاه ماساژور و... انجام شود.

چگونه ماساژ به کاهش درد کمک می کند؟

ماساژ موجب بهبود گردش خون می شود و بدین صورت اکسیژن تازه و مواد مغذی جذب بدن شده و مواد سمی دفع می گردد. همچنین موجب ترشح اندرونین که نابود کننده ی درد است و آزاد کردن هورمون استرس می گرددو بدین صورت موجب کاهش استرس می شود.

زمانی که فعالیت زیادی در طول هفته داشته باشید، ممکن است بر اثر استرس و خستگی ناشی از آن دچار سردردهای شدیدی شوید. گاهی اوقات چنین مشکلاتی نیازی به پزشک ندارند و فقط از طریق ماساژ درمانی، به راحتی می توانید مشکل را حل کنید.

زمانی که درد شدیدی را در کمر یا پاهای خود احساس می کنید، به طوری که نمی توانید به راحتی رو پای خود بایستید یا خم و راست شوید، می توانید از طریق ماساژ هم آرامش را در خود ایجاد کرده و هم درد را در این نواحی به راحتی کاهش دهید.

زمانی که بیس بال بازی می کنید ممکن است به دلیل فعالیت و کشش زیاد بازو، درد زیادی را در این ناحیه حس کنید.در این حالت نیز می توانید به راحتی از طریق ماساژ درد را کاهش دهید.

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ