واکر کاربرد های زیادی دارد. کسانی که دچار شکستگی استخوان می باشند و یا به تازگی جراحی کرده اند و یا به هر دلیل دیگری نیاز به کمک برای راه رفتن دارند، استفاده از واکر بسیار مفید است. واکرها در اندازه های مختلف موجودند و از این نظر هم کودکان و هم بزرگسالان به راحتی می توانند از واکر استفاده نمایند.

واکر ها اغلب از آلومینیوم با وزن سبک ساخته می شوند و تا نصف وزن خود را تحمل می کنند. تعیین ارتفاع درست واکر نیز برای جلوگیری از افتادن بسیار مهم است و باید توسط یک متخصص و یا پزشک تعیین شود.

فیزیوتراپیست شما نیز می تواند به شما در استفاده راحت و ایمن از واکر کمک کند. واکرها اغلب با چهار چرخ یا دو چرخ و یا بدون چرخ در بازار موجود هستند. برخی واکر ها دارای ترمز، صندلی، دستگیره های تخصصی و سبد می باشند. برخی از واکر ها نیز قابلیت اتصال به ماشین یا اتوبوس را دارند.

 

نکاتی برای استفاده ایمن از واکر

گام های کوچک بردارید.

واکر را تا جای ممکن نزدیک بدن خود نگهدارید.

از دمپایی، جوراب یا کفش استفاده کنید.

از فرش ها و موکت های کلفت و قطور استفاده نکنید.

هر دو دست خود را بر روی واکر قرار دهید. اگر چیز دیگری را نیز حمل کنید، آن را داخل سبد قرار دهید.

در هر قدم از محکم قرار گرفتن واکر اطمینان حاصل نمایید و بعد به آن تکیه کنید.

 

چگونه با استفاده از واکر از روی صندلی بلند شویم

واکر را به جلوی صندلی خود بکشید.

از صاف و محکم بودن جای واکر اطمینان حاصل کنید.

با دو دست واکر را نگهدارید و به آرامی خود را به سم آن بکشید.

زمانی که ایستادید برای چند ثانیه صبر کنید تا تعادل خود را کاملا حفظ کنید و سپس به راه رفتن ادامه دهید.

حال می توانید به راحتی قدم بزنید.

 

چگونه با استفاده از واکر بر روی صندلی بنشینیم

با استفاده از واکر عقب بروید تا زمانی که مطمئن شوید پایه های صندلی کاملا پشت پای شماست.

اگر صندلی ای که می خواهید دارای دسته است از یک دست برای یافتن و گرفتن دسته صندلی استفاده نمایید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که دست دیگرتان همچنان روی واکر باشد.

به آرامی بر روی صندلی بنشینید.

 

وسایل توانبخشی ساختار پیچیده و مشکلی ندارند اما از آنجایی که بیشتر توسط افراد سالمند مورد استفاده قرار می گیرد ایمنی آن بسیار اهمیت می یابد. زیرا افراد سالمند اکثرا دچار بیماری های زیادی مانند پوکی استخوان هستند و ضربه های کوچک هم منجر به شکستگی استخوان و رسیدن آسیب زیاد به بدن آن ها می شود.

بنابراین ایمنی وسایل توان بخشی بسیار مهم است و باید به آن توجه زیادی داشت. چرا که یک اشتباه کوچک و یک آسیب جزئی منجر به بستری شدن بیمار سالمند در بیمارستان می شود.

آموزش های این مقاله برای استفاده عموم است. بنابراین برای دانستن نکات بیشتر، بهتر است به پزشک فیزیوتراپیست خود مراجعه نمایید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ