مقدمه

یکی از عادت های روزانه ی ما، اندازه گیری وزنمان است که می توانیم در جاهای مختلفی مانند خیابان، منزل یا باشگاه آن را انجام دهیم. ولی مساله این است که ترازوها دقت های مختلفی دارند و ما با توجه به نوع نیازمان می توانیم ترازوی مورد نظر خود را تهیه کنیم.

به دلیل تفاوت دقت در ترازوها، ممکن است وزن های متفاوتی را با ترازوهای مختلف به دست آورید. اما توجه داشته باشید که این تفاوت در حد چند گرم است و اگر بیشتر باشد به دلیل خرابی ترازو رخ داده است.

بهترین زمان برای اندازه گیری وزن:

بهترین زمان، ابتدای صبح با معده ی خالی است تا وزن درست را به ما نشان دهد. در صورتی که می خواهید اختلاف وزن خور را در روزهای مختلف بطوردقیق ببینید می توانید آن را روزانه برای ساعات مشخص و ثابتی ثبت نمایید.

محل قرار دادن ترازو کجاست؟

ترازو را روی سطح تراز و محکمی قرار دهید و از قرار دادن آن روی فرش و موکت و یا پارکت های چوبی خودداری کنید. تا بتوانید به درستی وزن خود را اندازه بگیرید.

نکاتی برای خرید ترازوی مناسب:

  1. ترازویی که می خواهید خریداری کنید متناسب با بیشینه ی وزن خودتان باشد تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.
  2. ترازو را از برند معتبر خریداری کنید.
  • این نکته را در نظر داشته باشید که در طول روز حداکثر 3-2 بار وزن خود را اندازه بگیرید و از انجام این کار بیشتر از این تعداد در روز اجتناب کنید تا دچار افسردگی و استرس نشوید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ