ابزارهای توان بخشی به افزایش قدرت و دامنه ی حرکتی، ثبات، هماهنگی و استقامت کمک می کند. همچنین این ابزارها موجب کاهش فشار و تنش وارد شده بر روی اندام ناتوان بدن می گردد.

بسیاری می پندارند که شیوه ی استفاده از ابزارهای توان بخشی را می دانند و دیگر نیازی به آموزش و فراگیری آن ندارند. درحالی که باید گفت اینگونه نیست و با یادگیری چندین نکته ی ساده می توان به صورت ایمن و راحت از این ابزارها استفاده نمود. همچنین با این کار سلامتیتان نیز به خطر نمی افتد.

 

نکات ایمنی در هنگام استفاده از ابزارهای توان بخشی

 

  1. در حین راه رفتن به جلو نگاه کنید. (نه به کفشها)

 

  1. جمع کردن کابل، وسایل اضافه و یا هر چیز دیگری در منزلتان که در حین استفاده از وسایل توان بخشی ممکن است موجب لغزش و آسیب رساندن به شما گردد.

 

 

  1. در صورتی که در منزلتان حیوانات خانگی دارید، در حین استفاده از وسایل توان بخشی مراقب باشید زیرا این حیوانات غیر قابل پیش بینی هستند.

 

  1. در مکان هایی که زمین یخ زده یا خیس و مرطوب است، جهت ایمنی خود از ابزارهای توان بخشی استفاده نکنید.

 

 

  1. در صورتی که تمام اعضای بدنتان آسیب ندیده است، نیازی نیست که تمام زور و فشار خود را بر روی ابزارهای توان بخشی بیندازید.

 

  1. در حین خرید ابزارهای توان بخشی، آنها را امتحان کنید تا ببینید در حین استفاده از آنها راحت هستید یا خیر.

 

 

  1. در صورت امکان از واکر در پله ها استفاده نکنید، ولی در صورتی که ناچار به استفاده از آن هستید، حتما با پزشک خود مشورت نمایید تا روش استفاده از آن در پله ها را به شما بیاموزد.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ