دستگاه بخور مانند هر وسیله دیگری نیاز به مراقبت دارد و باید نکاتی را در هنگام استفاده از آن رعایت کنید. در ادامه به شما چند نکته ساده را معرفی می کنیم که با رعایت آنها می توانید از دستگاه بخور خود بهتر استفاده کنید.

 

  • دستگاه های بخور به دلیل پخش کردن قطره های آب در هوا، نباید در مجاورت دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل، تبلت و لب تاپ قرار گیرند. زیرا قطرات آب بر روی بردهای این دستگاه ها می نشیند و موجب خرابی آن ها می شود.

 

  • محیط پیرامون دستگاه بخور باید باز باشد. از قرار دادن دستگاه بخور در مجاورت دیوار یا در فضاهای کوچک پرهیز کنید. فضای مناسب برای استفاده از دستگاه بخور با گنجایش مخزن 5 تا 6 لیتر، 50 تا 120 متر مربع است. اگر می خواهید از دستگاه بخور در اتاق خواب و یا در اتاق کودک یا نوزادتان استفاده کنید باید به این نکته دقت کنید که در زمان روشن بودن دستگاه درب اتاق باز باشد تا هوا در جریان باشد.

 

  • دستگاه بخور باید به صورت مرتب تمیز شود. این کار برای استفاده بهینه تر از دستگاه بسیار لازم است و با تمیز کردن مرتب آن مانع از رشد باکتری ها در آن می شوید. از طرفی رسوب موجود در دستگاه بخور طول عمر آن را کاهش می دهد، بنابراین بهتر است برای بالا بردن طول عمر دستگاهتان رسوب های آن را با کمی سرکه سفید و فرچه تمیز کنید.

 

  • در هنگام روشن بودن دستگاه به هیچ عنوان مخزن آب آن را برندارید. زیرا اگر هنگامی که دستگاه بخور روشن است تانک آن را جابجا کنید قطرات آب وارد فن دستگاه شده و موجب خرابی دستگاه می شود. برای پر کردن مخزن، میبایستی دستگاه را خاموش کرده، آن را از پریز برق بکشید و سپس مخزن آن را برداشته و از آب پر کنید.

 

  • بیش از اندازه از دستگاه بخور استفاده نکنید. روشن بودن دستگاه بخور به مدت طولانی و مداوم علاوه بر این که طول عمر مفید آن را کاهش می دهد، برای سلامتی نیز مضر است. زیرا رطوبت هوا را به میزان خیلی زیاد افزایش می دهد و موجب مشکلاتی مانند نشستن قطرات آب بر روی وسایل، سخت شدن تنفس و قارچ زدن بر روی وسایل و دیوارها می شود.

 

  • برخی از دستگاه های بخور دارای مخزنی شفاف یا نشانگر برای نشان دادن میزان آب هستند. شما می توانید زمانی که آب دستگاه کم شده است، دستگاه را خاموش کنید و بعد از پر کردن مخزن، آن را روشن نمایید. البته برخی از دستگاه های بخور دارای چراغ هشدار کمبود آب هستند که زمانی که این چراغ روشن می شود بدین معناست که آب مخزن رو به اتمام است.

 

  • از طرفی دیگر برخی از دستگاه های بخور قابلیت خاموشی خودکار دارند. زمانی که اندازه آب دستگاه تمام می شود، به صورت خودکار خاموش می شود و بدین صورت دستگاه بخور نمی سوزد.

 

  • دستگاه بخوری بخرید که بی صدا کار کند. صدای دستگاه بخور به خصوص در شب ها یکی دیگر از نکاتی است که برای داشتن آرامش بیشتر بهتر است به آن توجه کنید و بخوری را انتخاب کنید که بی صدا کار می کند.

 

جهت مشاده مشخصات بیشتر دستگاه های بخور به صفحه دستگاه های بخور در همین وب سایت مراجعه نمایید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ