هنگام خرید بالش باید اطلاعات کافی در مورد نوع بالش و جنس آن داشته باشید. نداشتن اطلاعات کافی باعث میشود نه تنها بالش مناسبی نخرید بلکه حتی سلامتی شما نیز با مشکل مواجه شود.

 

انواع بالش

 

بالش های نرم

این بالش ها معمولا بزرگتر از سایر بالش ها هستند و برای استفاده در طولانی مدت مناسب نبستند اما به دلیل زیبایی تنها برای مهمانان مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده دراز مدت از این نوع بالش ها ناراحتی در قسمت گردن به وجود می آورد.

 

بالش پر

همه می دانند پر بسیار سبک است اما جالب است بدانید استحکامی به اندازه فلز تیتانیوم دارد. بالش های از جنس پر کاملا طبیعی، حالت ارتجاعی دارند و از سر و گردن خیلی خوب پشتیبانی می کنند. بهترین بالش پر نوعی از آن است که از پرهای کوچکی که به هم پیچیده شده اند، ساخته شده باشد و به هیچ عنوان نباید از روی بالش تیزی احساس شود.

 

بالش های فوم

بالش های از جنس فوم محصولات جدید و راحتی هستند که به دلیل حالتشان به فرم بدن در می آیند و به این صورت فشار وارد بر بدن و سر را کم می کنند. این بالش ها همچنین مانع از افتادن سر و گردن می شوند. به این صورت که سر و گردن را به خوبی در خود جای می دهند. بنابراین هنگام خوابیدن سر شما از روی بالش نمی افتد.

این نوع بالش ها در اندازه های متفاوت موجود هستند و در فروشگاه ها عرضه می شوند.

 

بالش نازک

این بالش ها برای افرادی که می خواهند در تخت خواب خود کتاب بخوانند و همچنین کسانی که به بیماری واریس مبتلا هستند بسیار مناسب است. زیرا با قرار دادن این بالش زیر پایشان، پاهای انها بالاتر قرار می گیرد و همین امر باعث آرامش آنان می شود. جنس این نوع بالش فوم یا نخ های پلی استر و یا ترکیبی از هر دوتاست.

 

بالش بارداری

برای بالش دوران بارداری دو نوع بالش طراحی شده است. یک نوع، بالش های نازکی هستند که برای 3 ماهه دوم بارداری و محافظت از شکم باردار طراحی شده اند. نوع دوم، بالش هایی با اندازه های 350 سانتی متری هستند که در تمام طول پا قرار می گیرند و کمر دردهای ناشی از بارداری را کاهش می دهند.

 

بالش های بغلی

این بالش ها برای افرادی مناسب هستند که دوست دارند در هنگام خوابیدن بالشی را در بغل خود بگیرند. همچنین کسانی که کمر درد یا زانو درد دارند یا میخواهند در هنگام خواب بالشی را بین پاهایشان قرار دهند، این بالش ها گزینه مناسبی برایشان هستند.

 

بالش های میکروبی

این نوع بالش ها در ژاپن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین نگهداری از سر و گردن را دارند.

 

بالش علفی

همان طور که از اسم این بالش ها پیداست، از پوسته دانه ها ساخته می شوند. این بالش ها برای گردن درد بسیار مناسب می باشند.

 

بالش تنگی نفس

این بالش ها برای راحتی خوابیدن برای افرادی که دچار تنگی نفس هیتند و مجبورند با لوله هایی که به دهان و بینی شان وصل است تنفس کنند، طراحی شده است. داخل این نوع بالش ها رشته های پلی استر و فوم هایی با قابلیت شگل پذیری وجود دارد. نکته ای که در هنگام خرید این نوع بالش ها باید به آن توجه داشت این است که این نوع بالش ها به هیچ عنوان نباید سنگین باشند.

 

بالش گردن

در قدیم بالش ها برای گردن مناسب نبودند و بیشتر به جای پوشش دادن گردن، سر را پوشش می دادند. اما بالش های گردن به طور مخصوص برای حفاظت از مهره های گردن طراحی شده اند ولی در عین حال برای زیر سر نیز مناسب می باشند.

 

بالش کمر

این بالش برای کسانی که در قسمت مهره های پایین کمر خود احساس درد و ناراحتی دارند طراحی شده است.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ