تشک مواج چیست؟

تشک مواج وسیله ای برای جلوگیری از زخم بستر می باشد که تشکیل شده از یک پمپ هوا و یک تشک می باشد.

از طریق پمپ، فشار هوای درون تشک به طور مداوم کم و زیاد می گردد، در واقع به نوعی می توان گفت که فشار هوای درون تشک جابجا می گردد. با جابجایی فشار هوای درون تشک، از ثابت ماندن تمام فشار ناشی از وزن بیمار در نقطه ی ثابتی از بدن جلوگیری می گردد که این مسئله در جلوگیری از ایجاد زخم بسترو نیز سلامتی بیمار نقش بسیاری دارد.

از تشک های مواج هم در بیمارستان و هم در منزل استفاده می گردد.

 

طریقه ی استفاده از تشک های مواج

تشک های مواج باید بر روی تشک هایی که خیلی نرم یا خیلی سفت نباشند، مورد استفاده قرار گیرند. زیرا نرمی بسیار باعث از بین بردن کارایی تشک مواج و سفتی بیش از حد آن نیز موجب صدمه رساندن به بیمار می گردد.

به منظور استفاده از تشک مواج باید دو شلنگ تشک را به ورودی و خروجی پمپ وصل کنید. بعد از روشن کردن دستگاه برای مدت زمانی کوتاه صبرکرده تا تشک از طریق پمپ هوا پر شود، سپس ملحفه ای را بر روی تشک بیندازید.

 

هزینه ی برق مصرفی تشک مواج

توجه داشته باشید که پمپ هوای تشک باید بصورت 24 ساعته به برق وصل باشد و هر دو شبانه روز برای 1 ساعت به دستگاه استراحت دهید. همچنین در مواردی که از دستگاه استفاده نمی شود، دستگاه را خاموش نمایید.

البته از بابت هزینه برق مصرفی نیز نگران نباشید، زیرا مصرف برق آن بسیار پایین می باشد.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ