گوشی پزشکی وسیله ای برای شنیدن صداهای داخلی بدن انسان ها و یا حیوانات است. به عنوان مثال می توانید از طریق گوشی پزشکی صدای قلب، ریه، روده ها، جریان خون در رگ ها و ... را بشنوید.

 

اجزای تشکیل دهنده ی گوشی پزشکی

 

 1. صفحه ی دیسک شکل (chest piece) : تشدید کننده ی صدا است که در مقابل سینه قرار می گیرد.

 

 1. دو گوشی (headset) : جهت شنیدن صدا در گوش ها قرار می گیرد.

 

 1. لوله ی اتصال صفحه ی دیسک شکل به دو گوشی : راه ارتباطی و انتقال دهنده ی صدا از صفحه ی دیسک شکل به دو گوشی است.

 

نکات قابل توجه در هنگام خرید گوشی پزشکی

 

 1. انتخاب گوشی:

گوشی های پزشکی در دو نوع تک لوله ای و دو لوله ای موجود هستند که با توجه به نیازتان می توانید گوشی مورد نظر خود را تهیه کنید.

 

 1. توجه به کیفیت لوله:

لوله ی گوشی پزشکی باید ضخیم و نسبتا سفت باشد. طول لوله نباید خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد.

 

 1. بررسی نشتی لوله:

برای این کار بر روی صفحه ی دیسک شکل ضربه ای را وارد کرده و همزمان با انجام این کار از گوشی برای شنیدن استفاده کنید. در صورتی که صدایی را نشنیدید، یعنی مشکل نشتی در لوله ها وجود دارد.

 

 1. تنظیم گوشی در هنگام قرار گرفتن در گوش:

 • دو لوله ی گوشی پزشکی باید مستقیما در مقابل یکدیگر قرار گیرند.
 • نوک گوشی باید بطور کامل در گوشها جا گیرد که بتوانید صدای مورد نظر را بدون هرگونه صدای اضافی بشنوید.
 • نباید گوشی به صورت خیلی سفت و یا خیلی شل در گوش هایتان قرار گیرد. زیرا در حالت شل بودن آن، نمی توانیم صدا را بشنویم و در صورتی که خیلی سفت باشد، ممکن است باعث آسیب رساندن به گوش ها گردد.

 

 1. توجه به اندازه ی صفحه ی دیسک شکل:

صفحات دیسک شکل در اندازه های مختلفی برای کودکان و یا بزرگسالان موجود هستند که با توجه به نیاز خود می توانید آن را در اندازه ی مورد نظر خریداری نمایید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ