1. از گوشی پزشکی در فضایی آرام استفاده کنید تا صداهای خارجی مانع از شنیدن صدای محل مورد نظر بدن، از طریق گوشی پزشکی نشود.

 

  1. جهت اطمینان از سالم بودن گوشی پزشکی، با ضربه زدن به قسمت تخت قطعه ی فلزی که بر روی سینه قرار می گیرد، از عدم داشتن نشتی لوله ها اطمینان حاصل کنید. بدین صورت که اگر با ضربه زدن هیچ صدایی را از طریق آن نشنوید، یعنی گوشی نشتی دارد.

 

  1. در حین استفاده از گوشی پزشکی به این نکته توجه کنید که نوک گوشی که در گوش ها قرار می گیرد، خیلی تنگ یا خیلی سست نباشد تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

 

  1. در حین خرید گوشی پزشکی به اندازه ی قطعه ای که بر روی قفسه ی سینه قرار می گیرد، توجه کنید که اصولا سایز کوچک برای کودکان و سایز بزرگ برای بزرگسالان استفاده می شود.

 

  1. جهت شنیدن صدای قلب، روده یا ریه، موقعیت بیمار می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال می تواند به صورت نشسته، ایستاده و ... باشد.

 

  1. بهتر است از گوشی پزشکی بر روی پوست برهنه استفاده کنید تا از صداهای اضافی مانند خش خش لباس و ... جلوگیری شود.

 

  1. جهت شنیدن صدای قلب برای یک دقیقه به صدای قلب گوش دهید و از بیمار بخواهید که آرام، نفس بکشد. آنگاه تعداد ضربان قلب، در یک دقیقه را شمارش کنید. که تعداد آن برای کودکان بالای 10 سال و بزرگسالان بین 100-60 ضربه است. البته تعداد آن برای کودکان پایین 10 سال در دوره های مختلف زمانی متغیر است.

 

  1. همواره به صدای قلب به طور دقیق گوش دهید که این صدا باید مانند lub dub باشد و هرگونه صدا غیر از این غیرعادی بوده و باید توسط پزشک بررسی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ