هیچ چیز نمی تواند جایگزین خواب شبانه ی شما شود. لذا ضروری است که بالش درستی را انتخاب نمایید، زیرا بالش هم در کیفیت خواب و هم سلامتیتان تاثیر دارد.

بالش نامناسب می تواند موجب ایجاد درد در ناحیه ی شانه، بازو، گردن و ... گردد.

 

هدف از انتخاب یک بالش مناسب

هدف از انتخاب یک بالش مناسب جلوگیری از خم شدن بیش از حد سر و گردن است، تا از ایجاد درد یا گرفتگی در نواحی شانه، گردن و ... جلوگیری کند.

در این میان نمونه ای از بالش ها در بازار موجود هستند که به آن ها فوم حافظه گویند که موجب پشتیبانی بیشتری از گردن می گردد.

البته به توصیه ی پزشکان باید هر فرد انواع مختلفی از بالش ها را داشته باشد تا برای شرایط مختلف از آن ها استفاده نماید. مثلا ممکن است فردی دچار درد در ناحیه ی گردن یا آرنج و ... شود و با توجه به نقاط مختلف بدن، بالش مناسب با آن را استفاده نماید.

 

نکات مهم در هنگام خرید بالش

 

  1. هزینه ی بالش

در هنگام خرید توجه داشته باشید اینکه شما هزینه ی زیادی را برای خرید بالش پرداخت کنید، به معنای بهتر بودن بالش نیست. زیرا گاهی می توانید با کمترین هزینه ی ممکن، بالش مناسب و با کیفیتی را خریداری کنید.

  1. امتحان کردن بالش در فروشگاه

بالش را بر روی دیوار نگه داشته و سپس سر خود را بر روی آن قرار دهید. (به این صورت که گویی بالش روی یک سطح افقی قرار گرفته و شما دراز کشیده اید)

آنگاه از یک نفر بخواهید تا ببیند گردنتان هم سطح ستون فقرات می باشد یا خیر. زیرا یک بالش مناسب باید گردن را در سطح برابر با ستون فقرات قرار دهد.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ