مقدمه

واکر یک ابزار ساده برای افراد معلول یا سالمند است که برای حفظ تعادل در حین راه رفتن، توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

واکرها در اوایل دهه ی 1950 ظاهر شدند.

 

طراحی واکر

طراحی اولیه واکر بصورت یک قاب سبک وزن بود و ارتفاع آن حدود 30 سانتی متر بود.

واکرهای مدرن در اندازه های مختلف موجود هستند که هم کودکان و هم افراد چاق بتوانند از آن ها استفاده نمایند. البته واکرهای مدرن قابلیت تغییر ارتفاع نیز در آن ها وجود دارد و کاربر با توجه به سلیقه ی شخصی و راحتی خود ارتفاع آن را می تواند تنظیم کند.

همچنین واکرها در نوع چرخدار و یا بدون چرخ موجود هستند. که در برخی از انواع، 4 چرخ، دو چرخ و یا بدون هیچ چرخی می باشد.

 

طریقه ی استفاده از واکر

کاربر می تواند با استفاده از واکر به سمت جلو و اطراف حرکت کند. بدین صورت که دستان خود را در دوطرف قسمت بالایی واکر قرار می دهد و بعد از هر قدمی که بر می دارد یا همزمان با قدم ها، واکر را نیز حرکت می دهد.

این مسئله بستگی به این دارد که کاربر توانایی تحمل وزن خود را بر روی یکی از پاها دارد یا خیر.

 

نوع دیگر واکر

البته نوع دیگری از واکر وجود دارد که به آن رولیتر تاشو گویند. این نوع از واکرها دارای یک سبد در زیر صندلی یا در جلو می باشند و قابل تکیه دادن نیز هستند.

علاوه بر این ترمز روان همراه با عملکرد قفل دستگاه در آن ها تعبیه شده است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ