پوست صورت یکی از مهمترین قسمت های صورت است که در اثر بودن در معرض نور آفتاب و گرما و سرما نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد. برای داشتن پوستی شاداب راه های زیادی وجود دارد. در این مقاله چند نکته برای داشتن پوستی شاداب معرفی شده است.

  1. استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب زمانی که می خواهید از خانه بیرون بروید، از پوست شما در مقابل نور آفتاب محافظت می کند. کرم های ضد آفتاب زیادی در بازار هستند اما شما با توجه به پوست و شرایط آب و هوایی خود باید کرم مناسب خود را تهیه نمایید. کرم های ضد آفتاب با SPF بیشتر از 30 از پوست محافظت می کنند. در طول روز بهتر است صورت خود را شسته و دوباره کرم ضد آفتاب بزنید.

  1. نوع پوست

با توجه به چرب بودن یا خشکی پوست از کرم ها و لوسیون های مناسب استفاده نمایید. برای پوست های چرب از کرم های بدون چربی استفاده کنید تا منافذ پوستتان باز بمانند. برای پوست های خشک از کرم های چرب استفاده کنید.

  1. مصرف کم مواد غذایی شیرین

زمانی که قند خون شما افزایش می یابد کلاژن پوستتان کاهش می یابد و همین امر باعث افزایش چین و چروک می شود. این افزایش قند خون همچنین باعث عفونت قارچی پوست، بثورات پوستی در زیر سینه ها، کشاله ران و حتی صورت می شود.

  1. ترک سیگار

سیگار کشیدن پوست شما را 10سال و یا حتی بیشتر پیر می کند. زمانی که شما سیگار می کشید، رادیکال های آزاد به کلاژن و بافت های الاستیک پوست حمله می کنند و پوست شما را نازک تر، ضعیف تر و بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک می کند.

  1. شستن صورت قبل از خوابیدن

پوست نیز نیاز به نفس کشیدن دارد. پوست شما در طول روز در معرض چربی، آلودگی هوا و گرد وخاک است و زمانی که شما آرایش می کنید، به این آلودگی ها اضافه می شود. اگر قبل از خواب صورت خود را نشویید این آلودگی ها به سطح بالش منتثل می شود و منافذ پوست را مسدود می کنند و مانع از تنفس پوست می شود و در نتیجه دچار جوش و سایر مشکلات پوستی می شود. اگر خیلی خسته هستید و یا حوصله شستن صورت خود را ندارید، صورت خود را با دستمال مرطوب پاک کنید.

  1. توجه به تاریخ مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی

در صورتی که بعد از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی دچار ناراحتی پوستی یا چشمی شدید، آن لوازم را فورا دور بیندازید. بیش از 3 ماه نباید مواد آرایشی را نگهداشت. زمانی که اولین بار از یک لوازم آرایشی استفاده می کنید، تاریخ آن را یادداشت کنید.

  1. مراجعه به پزشک متخصص

حداقل سالی یک بار به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. در مورد مشکلات پوستی و وضعیت سلامت پوست خود با یک دکتر پوست مشورت کنید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ