ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید دستگاه بخور بخرید اما بین انتخاب بخور سرد یا گرم تردید داشته باشید. در این مقاله به بررسی بخور سرد و معرفی مزایای آن پرداخته ایم.

اگر از دستگاه بخور برای اتاق کودکان می خواهید استفاده کنید و یا در مکانی که از دستگاه بخور استفاده می کنید، کودکان رفت و آمد دارند، استفاده از بخور گرم یا داغ می تواند بسیار خطرناک باشد.

دستگاه بخور گرم به دلیل داشتن حرارت در خروجی بخار برای کودکان خطرناک است. از طرفی احتمال لمس دستگاه توسط کودکان و سوختن آنها وجود دارد.

در صورتی هم که دستگاه به هر دلیلی نشتی داشته باشد، آب گرم ممکن است موجب سوختگی شود.

در فصول سرد که هوا خشک می شوند، استفاده از دستگاه های بخور بسیار اهمیت می یابد.

تمام دستگاه های بخور سرد، گرم یا داغ، رطوبت هوا را افزایش می دهند. اما این بخار آب به راه های هوایی پایینی کودک شما می رسد و اینجاست که دمای آن اهمیت می یابد.

در صورتی که از دستگاه بخور استفاده می کنید، باید به این نکته توجه کنید که تمیزی آن اهمیت زیادی دارد.

در دستگاه بخور به دلیل این که آب راکد می ماند محلی برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم می شود و این باکتری ها در هوا پخش می شوند. بنابراین برای جلوگیری از پخش باکتری ها در هوا، آب دستگاه بخور را به صورت روزانه عوض کنید و در هر دفعه تعویض آب، دستگاه را بشویید.

شستن، تمیز کردن و خشک کردن مخزن دستگاه بخور به صورت روزانه، یکی از راه های ایمن نگهداشتن دستگاه بخور است.

همچنین بهتر است برای پر کردن مخزن آب دستگاه بخور از آب جوشیده شده یا آب تصفیه شده که املاح کمتری دارند استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بخور سرد شما بهتر است با سیستم اولتراسونیک کار کند. اولتراسونیک در واقع به این روش کار می کند که با دادن فرکانس به آب باعث ارتعاش آب می شود. این دستگاه ها به دلیل استفاده از فرکانس بسیار کم صدا هستند.

 

برای مشاهده انواع دستگاه بخور از صفحه محصولات دستگاه بخور دیدن نمایید.

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ