برای کاهش مصرف داروهای تب، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن و یا وقتی به جایی دسترسی ندارید ,شما می توانید یک روش غیر دارویی برای کاهش تب کودک خود، امتحان کنید.

کاهش تب کودک شما به درمان بیماری یا مشکل اصلی کمک نمی کند (تب واقعا می تواند بدن کودک شما را از عفونت برباید).

در صورتی که دمای بدن کودک شما خیلی بالا بود سریعا به پزشک مراجعه کنید.

چند روش کاربردی و موثر کاهش دما

- گذاشتن یک دستمال مرطوب وخنک روی پیشانی کودک درحال استراحت.

-بردن کودک به یک حمام اب گرم و یا استحمام با ابر حمام (بدون وان یا دوش) همانطور که آب از پوست او تبخیر می شود، او را سرد می کند و دمای بدنش را پایین می آورد. از آب سرد استفاده نکنید .این کار باعث می شود کودک دچار لرزش شود. همینطور از استفاده از الکل که یک روش سنتی و قدیمی است خوداری نمایید. زیرا این کار می تواند موجب افزایش دمای بدن کودک و احتمالا مسمومیت با الکل شود.

-دادن مقدار مناسبی غذای سرد و مایعات به کودکان مانند نوشیدنی خنک  و ماست. این کار برای خنک شدن بدن کودک از داخل و حفظ هیدرات بدن موثر است.

استفاده از خنک کننده زمانی که کودکتان تب دارد روش مناسبی است اما نباید درجه خنک کننده به حدی بالا باشد که باعث لرز و یا سرد شدن بدن کودک شود. خنک کننده را در دمای مناسب نگه دارید و در کل هوای اتاق پخش کنید تا مستقیما به کودک نخورد.

-تا حد ممکن لباس کودک را کم کنید تا از طریق پوست حرارت را از دست دهد و دمای بدنش کاهش یابد و اگر دچار لرزش شد از یک ملافه نازک روی کودک استفاده کنید.

-ترجیحا در خانه بمانید ولی اگر مجبور شدید بیرون بروید در سایه بمانید. آفتاب دمای بدن را بالا میبرد.

اگر فرزند شما کمتر از 3 ماه دارد و تب کرد بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

برای یک کودک 3 تا 5 ماهه، اگر دمای او به 101 درجه فارنهایت یا بالاتر رسید، با پزشک تماس بگیرید.

هنگامی که کودک 6 ماهه است، اگر تبش به 102 درجه فارنهایت یا بیشتر رسید، با پزشک تماس بگیرید.

بدون توجه به سن فرزندتان، اگر تب همراه با علائم جدی دیگر مانند دشواری تنفس یا لکه های بنفش روی پوست او بود حتما به پزشک مراجعه نمایید. این می تواند نشانه عفونت جدی باکتریایی باشد.

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ