همه می دانیم که داشتن پوستی زیبا در یک روز امکان پذیر نیست. اما کارهایی وجود دارند که شما با انجام دادن دقیق آنها می توانید در مدت حتی یک ماه پوستی شاداب و زیبا داشته باشید. در واقع یک ماه مدت زمان مورد نیاز برای جایگزین شدن سلول های جدید به جای سلول های قدیمی است.

کارهایی که در این مقاله عنوان کرده ایم را انجام دهید تا در مدت کوتاهی پوستی زیبا و شاداب داشته باشید. کار اولی که شما باید انجام دهید ماساژ است.

ماساژ دادن باعث می شود سلول های مرده ای که روی پوست شما انباشته شده اند، از بین بروند. دکتر "لیدیا ایوانس" از دانشگاه کلمبیا معتقد است اگر سلول های مرده از بین نروند، باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند و همین امر موجب به وجود آمدن جوش می شود. مرحله بعد از ماساژ، خوردن مولتی ویتامین است.

دکتر "نیکولاس لوو" از دانشکده پزشکی UCLE ، می گوید: خوردن مولتی ویتامین بهترین راه برای جبران رژیمی است که مواد عذایی کافی ندارد. البته باید مراقب باشید که در خوردن ویتامین زیاده روی نکنید. زیرا پوست شما همانند سایر ارگان های بدن به تعادلی مناسب بین ویتامین ها و مواد غذایی نیاز دارد.

مرحله سوم، شستن صورت قبل از خواب است. خوابیدن با صورتی که نشسته اید بدترین کاری است که می توانید با پوست خود انجام دهید. زیرا این کار باعث می شود سلول های مرده در طول خواب بر روی پوست باقی بمانند و منافذ پوست شما را ببندند. این کار موجب بروز جوش بر روی پوست شما می شود.

تا جایی که می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. بهترین زمان استفاده از کرم مرطوب کننده بعد از دوش گرفتن است. زیرا کرم های مرطوب کننده بیشتر باعث حفظ رطوبت فعلی پوست می شوند بنابراین زمانی که شما بعد از استحمام از آنها استفاده کنید، زمانی است که پوست بسیار مرطوب است و استفاده از این کرم ها کمک به حفظ این میزان رطوبت می کند.

مرحله بعد حفظ آرامش است. استرس اثرات بسیار منفی بر روی پوست شما می گذارند و باعث پیری زودرس پوست شما می شوند. برای افزایش آرامش می توانید از تکنیک های مدیتیشن استفاده کنید. این کار علاوه بر کمک به پوستتان بر روحیه تان نیز بسیار تاثیر می گذارد.

گردش خون خود را افزایش دهید. یکی از راه های افزایش گردش خون ورزش کردن است. وقتی شما ورزش می کنید، جریان خون شما افزایش می یابد و در نتیجه ویتامین ها، مواد معدنی و اکسیژن بیشتری به پوستتان می رسد و شادابی و سلامت پوست شما افزایش می یابد.

انجام فعالیت های زیر به شما در داشتن پوستی زیبا کمک می کند.

 

کاهش نمک در رژیم غذایی

ید موجود در نمک طعام برای برخی افراد حساسیت ایجاد می کند و باعث می شود بر روی پوست انها کهیر یا جوش ایجاد شود.

 

توجه کردن به خال های صورت

به صورت مداوم با استفاده از آینه تمام بدن خود را چک کنید و اگر متوجه خال جدیدی شدید به یک پزشک مراجعه کنید. زیرا بیماری ملانوم که خطرناک ترین شکل سرطان پوست است از خال ها ناشی می شود.

 

نوشیدن آب

وقتی تشنه باشید پوستتان خشک و تیره به نظر می رسد. اما به جای استفاده از نوشیدنی های گازدار از نوشیدنی های ساده استفاده کنید. میوه ها و سبزیجات نیز به دلیل داشتن آب فراوان، منابع مناسبی برای تامین آب بدن هستند.

 

زود خوابیدن

کمبود خواب تاثیرات مخربی بر روی پوست دارد. کم خوابی باعث می شود پوست صورت شما رنگ طبیعی خود را از دست بدهد و زیر چشمانتان نیز گود بیفتد. "دیوید بنکز"، متخصص پوست می گوید: شب بهترین زمان برای درمان پوست است.

 

به پشت خوابیدن

خوابیدن بر روی صورت، جریان خون در صورت شما را کاهش می دهد و این امر باعث ایجاد چین و چروک و خطوط بر روی پوست می شود.

 

نرم کردن پا

هنگام خوابیدن بر روی پای خود مقدار زیادی وازلین بمالید و جوراب کلفت بپوشید و بگذارید تا صبح بماند. این کار را چند روز تکرار کنید، خواهید دید که پاهای شما بسیار نرم می شوند.

 

رفتن به استخر و شنا

رفتن به استخر و شنا کردن باعث افزایش رطوبت پوست می شود. از طرفی گرمای سونا برای پوست بسیار مفید است زیرا گردش خون را افزایش می دهد. اما باید توجه داشت که بیشتر از 15 تا 20 دقیقه نباید در سونا ماند.

 

مصرف ویتامین C

ویتامین C برای تولید کلاژن بسیار ضروری است. کلاژن نیز باعث استحکام پوست می شود. در رژیم غذایی خود موادی مانند پرتقال، کلم بروکلی و فلفل قرمز که سرشار از ویتامین C هستند را قرار دهید. همچنین می توانید از کرم های حاوی ویتامین C استفاده کنید.

 

استفاده از غذاهای رنگی

غذاهایی که رنگ روشن دارند مقادیر زیادی "فیتوکمیکالر" دارند. "لسلی بونسی" استاد مراقبت های بهداشتی در مرکز پزشکی دانشگاه پیترزبورگ می گوید: فیتوکمیکالز در گیاهان یافت می شود و نقش آن حفاظت از پوست و بدن است." وی همچنین مواد غذایی با رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و سبز مثل توت فرنگی، فلفل زرد، سیب زمینی و خیار را به عنوان منابع سرشار از این ماده معرفی می کند.

 

شاد باشید

این یک حقیقت است که شما زمانی که شاد باشید، پوست شاداب تری خواهید داشت. وقتی خوشحال هستید جریان خون شما افزایش می یابد و همین امر باعث سرخ شدن پوست شما می شود. برای داشتن پوستی زیبا کارهایی، که شما را خوشحال می کنند را بیشتر انجام دهید.

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ