کبد چرب چیست؟ علائم و درمان آن:

کبد چرب” مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از مردم ایران مبتلا به آن هستند و عوارض شدیدی برای اعضای بدن ایجاد می کند.

 

کبد چرب اشاره به جمع شدن چربی در کبد دارد، وجود چربی در کبد طبیعی است ولی اگر وزن ان 5 تا 10 درصد بیشتر از وزن خودش باشد فرد دچار کبد چرب میشود. کبد چرب یک بیماری درمان پذیر است ولی بعضی از مواقع می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد.

کبد چرب معمولا علائم و نشانه ای ندارد و باعث اسیب همیشگی نمیشود.

وظیفه کبد بررسی هر غذایی است که میخوریم و هر نوشیدنی که مصرف میکنیم و برای تصفیه مواد خطرناک است.

اگر میزان زیادی چربی در کبد وجود داشته باشد این فرایند دچار مشکل میشود. در بعضی از مواقع کبد چرب باعث التهاب و زخم کبدی می شود، در شدیدترین حالت کبد دچار نارسایی کبدی می شود.

کبد چرب یک بیماری معمولی است و حدود 10 تا20 درصد مردم کره زمین به ان مبتلا هستند، در اکثر موارد کبد چرب در سنین 50 تا 60 سالگی تشخیص داده میشود. زمانیکه کبد چرب به دلیل سایر مشکلات رخ میدهد خطرناک بوده وئ یابد به موقع درمان شود.

انواع کبد چرب:

کبد چرب الکلی

کبد چرب غیر الکلی

کبد چرب حاد بار داری

 

کبد چرب غیر الکلی: این بیماری زمانی روی میدهد که کبد در شکستن چربیها دچار مشکل میشود و با جمع شدن چربی در بافتهای کبد فرد دچار کبد چرب میشود این بیماری با مصرف الکل هیچ رابطه ای ندارد و زمانی مشخص میشود که بیش از 10 درصد وزن بدن را چربی تشکیل بدهد. این بیماری خود به  چند دسته تقسیم میشود و در شدیدترین حالت باعث سیروز کبدی و سپس نارسایی کبدی میشود.

کبد چرب الکلی:این بیماری جزئ اولین بیماریهایی است که مربوط به الکل میباشد. با مصرف زیاد الکل اسیب دیده و نمی تواند چربیها را بشکند. اگر فرد از مصرف الکل جلوگیری کند خود کبد و یا بیماری درمان پیدا میکند. ولی در صورت مصرف الکل ممکن است فرد دچار سیروز کبدی شود.

کبد چرب باردار:

هرچند این نوع از کبد چرب خیلی نادر میباشد ولی جمع شدن چربی در زمان بارداری میتواند هم برای مادر و جنین مضر باشد. این بیماری می تواند باعث نارسایی کبدی، نارسایی کلیه، عفونت و خونریزی زیاد شود. هر چنددلیل این بیماری هنوز مشخص نشده است ولی پزشکان بر این باورند که بیماری با هورمونهای این دوره در ارتباط است. علائم بیماری در  سه ماه سوم رخ داره و تهوع، استفراق، درد در ناحیه سمت راست بالایی شکم  میباشد،زن باردار باید ازمایشات لازم را برای بیماری انجام دهد.

علائم کبد چرب:

کبد چرب یک بیماری خاموش است و در مراحل اول نشانه ای ندارد، زمانیکه بیماری پیشرفت میکند علائمی دارد که شامل:

-خستگی

-کاهش وزن و کاهش اشتها

-ضعف

-تهوع

-گیجی،مشکل در تصمیم گیری و تمرکز

سایر نشانه هایی که میتواندباشد شامل:

-درد درقسمت مرکز و راست شکم سمت راست

-بزرگ شدن کبد

در صورتی که فرد دچار سیروس کبدی شود علائم ان شامل:

-احتباس مایعات

- کاهش ماهیچه ها

-خونریزی داخلی

- زردی چشمها

-نارسایی کبدی

 

دلایل ابتلا به کبد چرب:

یکی ار دلایل اصلی کبد چرب اعتیاد به الکل می باشد،بعضی از داروهای خاص و اختلالات متابولیک نیز یکی از دلایل بیماری میباشد. در بیشتر مواقعی که فرد الکلی نیست دانشمندان دلیل بیماری را نمیدانند.امابعضی از عوامل باعث میتواند باعث کبد چرب شود.

پشگیری:

ساده ترین راه پیشگیری و جلوگیری از اضافه وزن این است که وزن خود را کنترل کنید و شما  با این کار میتوانید  از دست کبد چرب راحت شوید .

ترازوی تشخیصی کامل , لمسی امسیگ BD 46-Touch

نقات قوت :

 • ظرفیت 150 کیلوگرم و دقت 100 گرم
 • بسیار باریک با ارتفاع 18/4 میلی متر
 • تکنولوژی شروع سریع لرزشی و خاموشی خودکار
 • راحتی دید در شب   تکنولوژی مصرف کم باتری
 • ساخته شده از شیشه ایمن
 • نهایت لوکس و زیبایی وصف ناپذیر
 • برآورد میزان چربی , آب , ماهیچه و استخوان بدن و تعیین وزن
 • دکمه های لمسی , دارای LED بسیار زیبا
 • صفحه نمایش بسیار بزرگ XXL
 • الکترود های بسیار پیشرفته جهت برآورد شاخص های بدن از جنس استیل براق
 • نمودار خطی تفسیر آسان میزان چربی بدن
 • دارای 8 جایگاه حافظه (8 نفر) و قابلیت شناسایی و فراخوان اطلاعات کاربرانبه طور هوشمند
 • دارای 4 عدد سنسور پیشرفته نسل جدید و بسیار باریک
 • تحلیل کلی و دقیق بدن
 • تکنولوژی روشن شدن ضربه ای

 

 

دیدگاه شما

یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیک امسیگ